Kategorie

Letní afrodiziaka – jak zvýšit svou fyzickou zdatnost?

Příchod léta je spjat se zvýšenou fyzickou aktivitou – trávíme více času venku, nabízí se větší škála sportovních činností. Můžeme se nějak připravit?
Samozřejmě, že abychom se cítili fit a měli dostatek energie, je zapotřebí se rozumně stravovat a hlavně se nepřejídat. Pokud se ale i přesto cítíte unaveni, bez energie, musíte více namáhat mozek, nebo pokud byste rádi pozitivně ovlivnili svůj sexuální život, můžeme Vám doporučit několik přírodních látek, které Vám napomohou zvládnout fyzickou i psychickou zátěž.

Zvýšení sexuální touhy, fyzické i psychické zdatnosti

Zvýšené nervové vypětí může vyvolávat (a často také vyvolává) stres a deprese. Na trhu můžeme sehnat několik podpůrných prostředků, které nám mohou pomoci harmonizovat život. Také pomocí lepšího, výraznějšího prožitku ze sexu můžeme lépe zvládat stres.
Andělika lékařská – látky obsažené v kořenech této rostliny mají zklidňující účinky, příznivě působí proti podráždění, úzkosti a nespavosti.
Damiana – převážně americké ženy nakupují extrakt z listů této rostliny jako sexuální tonikum. Účinky damiany (zvýšení libida) znali už staří Aztékové.
Gutu Kola – tato zdravotně neškodná rostlina se rovněž používá jako afrodiziakum, je ale známá i tím, že má mnoho dalších užitečných účinků. V Asii jí například zmírňují pocity vyčerpání, v Indii ji často využívají pro zlepšení koncentrace a paměti. Je známá také jako lék proti stresu, zvyšuje duševní i fyzickou zdatnost.
Parcha saflorová – tato rostlina je dobře pěstitelná v našich geografických podmínkách. Tekutý extrakt se vyrábí z jejích kořenů, používá se nejen jako afrodiziakum, známý je také její anabolický účinek. Používá se jak ve vytrvalostních sportech, tak zátěžových (body-building). Tonikum z parchy saflorové indikují terapeuti při poruchách spánku, proti vyčerpanosti, snížené výkonnosti aj.
Rodiola – tato rostlina je svými tonizujícími (stimulačními) účinky známá již několik set let. Zvyšuje pracovní schopnost – potlačuje únavu, zlepšuje paměť, uklidňuje při psychickém vypětí. Není ale vhodné používat ji dlouhodobě. Pozor – vařením se účinné látky ničí! Vhodnější je extrakt nebo nálev z práškového oddenku.
Yohimbin – yohimbin je hlavním alkaloidem kůry afrického stromu bujarníku. Jako léčivý a afrodiziakální prostředek je podáván buďto ve formě soli, anebo jako sumární suchý extrakt. Způsobuje až překrvení cévního systému v oblasti pánve, což přináší intenzívní prokrvení penisu. Jeho užívání není vhodné pro těhotné ženy nebo ženy trpící silnou menstruací. Vedlejšími účinky mohou být náhlé pocení, závrať, pokles krevního tlaku.
Žen-šen – extrakty z kořene žen-šenu se používají jako adaptogenní prostředek – pomáhá zvládat stres, zlepšují koncentraci a paměť. Zvyšuje sportovní výkonnost, sexuální aktivitu, dodává do života více elánu.

Zásady při používání podpůrných látek

Preferujte extrakty bylin (lihové nebo vodné), případně kvalitní sušenou verzi v kapslích. Pozor byste si měli dávat na produkty od některých asijských firem, stejně tak na sušené byliny od soukromníků – mohou být nesprávně ošetřené či kontaminované plísněmi.
Abyste si byli skutečně jisti účinností prostředku, je vhodnější užívat v jednom období pouze jeden produkt. Udržujte původní způsob života, a to včetně stravy. Začněte s nejnižší možnou doporučenou dávkou, zvyšujte pouze pokud se nedostaví očekávaný efekt. Pokud přípravek nebude účinný, nemusí to nutně znamenat, že je závadný, může to být důsledek Vaší individuální necitlivosti.
Info; foto: www.vitainfo.cz
ab
ab
ab
ab
ab