Kategorie

Květinové vzory a potisky dodají vašemu bydlení barvu

Líbí se vám květiny na tapetách nebo bytovém textilu, ale nemáte dost odvahy? Není se čeho bát. Květinové vzory ve výrazných barvách udělají s vaší náladou pravé divy.
Padá na vás jarní únava a potřebujete zlepšit náladu? Máme pro vás šest skvělých tipů, jak se ubránit stresu a depresi s pomocí barev a květinových vzorů. Dopřejte si bydlení, které jen tak někdo nemá!

1. Folklorní květinové vzory

Začněme klasikou: Lidové vzory u nás mají tradici a stojí za to se k nim vracet. Vyzdobte jimi třeba kuchyni nebo obývací pokoj; uklidní vás po dlouhém dni a okamžitě vyvolají vzpomínky třeba na dětství u babičky. Lidové květinové motivy působí dobře na každého. (Zdroj: Goodshoot, Getty Images) Samozřejmě není nutné se omezovat jenom na český a moravský folklor. Lidové květinové motivy má ve svojí tradici většina zemí – co třeba květované povlečení ve skandinávském stylu?

2. Barokní luxus a květiny sytých barev

Baroko v roce 2011? Ale ano. Pro představu si vzpomeňte na nádheru francouzského Versailles: Syté, oku lahodící barvy, pestré vzory a ornamenty. A co hlavně? Samozřejmě květinové vzory, které všemu dodávají bohatost a harmonii. Květovaný porcelán nemusí mít jenom bílý základ. (Zdroj: Jupiterimages, Getty Images) Jako byste procházeli navečer rozkvetlou zahradou. Zlatočervené paprsky zapadajícího slunce ozařují každý květ a dávají mu sytý, sametový odstín. Všechny barvy jsou najednou výraznější a září na podkladu tmavozeleného trávníku. Barokní květinový vzor zkrátka dodá každému domovu nádech luxusu.

3. Rokoková inspirace a kytky, kam se podíváš

Ani rokoko květinami rozhodně nešetřilo – právě naopak. Pokud se jím chcete inspirovat, vyberte si květinové vzory v pastelových barvách a použijte je na velké ploše, například ve formě nástěnné tapety. Jemné květované tapety se hodí do ložnice i dětského pokoje. (Zdroj: Jupiterimages, Getty Images) V českých domácnostech se často bojíme větších barevných ploch. Je to ale jenom otázka zvyku a správného stylu. Kdo chce aspoň ze začátku postupovat po krůčcích, může pro začátek pokrýt jemnými květinami jenom jednu stěnu, například v ložnici nebo dětském pokoji.

4. Nový hit: Krása botaniky

Přírodopis asi na základní škole většinu z nás nebavil, ale na herbářích a obrázcích z atlasu rostlin bylo vždycky něco kouzelného. Připomeňte si je s pomocí nejnovějšího trendu – botanických vzorů. Vzory jako z botanického atlasu jsou hitem. (Zdroj: Gary Houlder, Getty Images) Květy a plody jakoby namalované pečlivou rukou ilustrátora jsou hitem, který se u nás zatím šíří jenom pomalu, takže váš domov bude ještě navíc jedinečný. Pokud se vy nebo váš partner bojíte, že květinové vzory vypadají až moc kýčovitě, tohle je varianta přesně pro vás!

5. Květované křeslo v bazaru? Berte ho!

Rádi občas zavítáte do starožitnictví a bazarů s nábytkem? Právě teď je ideální čas se porozhlédnout po květovaném kousku, se kterým prožijete zbytek jara a následující léto. Kdo by si nechtěl v podobném křesle hovět třeba na balkóně? (Zdroj: Hemera Technologies, Getty Images) I kdybyste našli jenom laciné květované křeslo, které se pomalu rozpadá stářím, klidně si ho pořiďte. Stačí opravit tu nejhorší škodu, a máte úžasného společníka na dlouhé teplé večery, které strávíte s knížkou na balkóně nebo na zahradě.

6. Nezapomeňte na živé květiny

A pochopitelně, nezapomeňte ani na ty skutečné květiny. Ať už si je pořídíte v květináči, nebo jenom do vázy, přinesou do vašeho domova další kousek života. Živé květiny v bytě nic nenahradí. (Zdroj: Getty Images)
ab
ab
ab
ab
ab