Kategorie

Květináč pro štěstí

Květináč pro štěstí
Každému se čas od času zasteskne po kontaktu s přírodou, nebo se zkrátka rád kochá bohatými květy. A k obojímu stačí i dočista malý balkón.

Cesta ke šťastně bujícímu balkónu je snazší, než by se mohlo zdát. Ve městě si sice zahradničení nikdy úplně nevynahradíte, ale i tak existují drobné náplasti na lidskou duši, které by i tyto „návraty k přírodě“ mohly zhojit. Pokud se zrovna nedáte do pěstování exotiky a zasvitne-li na váš balkón alespoň v jednu denní dobu trocha slunce, máte z části vyhráno.

Povětšinou to začíná dočista nevinně. Řeknete si, že vzpomínání na dětství a léta na chalupě bylo o to bohatší, kdyby člověk mohl občas posnídat chleba s máslem a čerstvou pažitkou (a krom toho, jedná se o dlouhodobě výhodnou a úspornou přísadu, která hojí snadno absenci šunky nebo čehokoliv vámi oblíbeného). Na balkóně se tak zabydlí jedna fotosyntetizující bytost, jeden květináč.

Například pocit, že máte vlastní miniaturní oázu klidu, o kterou se můžete starat a která vám oplácí svou prostinkou existencí. Nebo i důvod navštěvovat vlastní balkón, udělat krok pod oblohu a strávit moment v přítomnosti rostlin a myšlenek plných něčeho optimističtějšího, než obvykle.

ab
ab
ab
ab
ab