Kategorie

Kurz Arteterapie v Ostravě pro širokou veřejnost

Od října bude v Galerii výtvarného umění v Ostravě nově otevřena arteterapeutická skupina.

Arteterapie

GVUO chce otevřít kurz arteterapie pro veřejnost

Vytvořením arteterapeutické skupiny chce Galerie výtvarného umění v Ostravě otevřít ještě více své brány veřejnosti. Během školního roku probíhají animační programy pro školy. V zájmu GVUO je však oslovit také širší veřejnost – studenty vysokých škol, prodavačky, lékaře i seniory. Arteterapie je nejen pro lidi, kteří pracují ve stresovém prostředí, ale i pro ty, kteří si rádi kreslí a nemají k tomu běžně mnoho příležitostí.

Arteterapie pomáhá

Arteterapie je psychoterapeutický směr, který dovoluje nazřít do nitra člověka prostřednictvím umění a výtvarné tvorby. Není zde podmínkou umět kreslit, ale mít chuť po sebepoznání, po rozvíjení své psyché žádoucím směrem. Pomáhá k odbourávání negativních či nežádoucích pocitů a chování.

Kurz arteterapie pro všechny

Tento kurz bude zaměřen na sebepoznání, relaxaci, uvolňování napětí a přeladění se do pozitivní roviny. Není vhodný pro lidi s potvrzenými akutními psychiatrickými potížemi. Je určen pro veřejnost, která se chce s arteterapií seznámit, také je vhodný pro studenty výtvarných, pedagogických, psychologických a psychiatrických oborů. Vhodný je i pro maminky na mateřské dovolené, ženy v domácnosti a pro muže, kteří obohatí kolektiv a dopřejí skupině jiný úhel pohledu na jednotlivá témata.

Od kdy do kdy a za kolik

Arteterapeutická skupina se bude setkávat od října do června jednou týdně v prostorách Domu umění pod vedením arteterapeutky. Cena za toto období je 300 Kč. Maximální kapacita skupiny je 20 stálých členů. V průběhu arteterapie nelze přibírat další členy. Lze tak učinit nejdéle do jednoho měsíce, tj.do konce října. Přihlášku i anotaci k arteterapii najdete na webu Galerie výtvarného umění www.gvuo.cz. Pro podrobnější informace volejte Mgr. Tereze Turoňové na tel. č.: 731691561.
Info, foto: GVUO, www.gvuo.cz
ab
ab
ab
ab
ab