Kategorie

Kůlna, nebo pracovna?

Žijete-li v rodinném domku, ale s pracovnou jste nepočítali a nemáte kde ji zařídit, nezoufejte. Ještě je tu přinejmenším jedna možnost. Pracovnu si jednoduše vybudujte venku.
Zdá se vám to bláznivé? Ve skutečnosti takhle pracovali například mnozí slavní spisovatelé. Samostatný malý domek nebo přístřešek má jako pracovna obrovské výhody: Poskytne vám soukromí, kterému se jen tak něco nevyrovná, vždycky je v ní dost místa i na přespání a navodí vám pocit, jako byste skutečně šli do kanceláře, takže bude snazší udržet si pracovní disciplínu. Vaše pracovna/kůlna na nářadí může být velmi skromná a neokázalá, ale přesto se inspirujte fotografiemi v tomto článku. Architektonické studio Platform 5 sídlící v Londýně navrhlo malou stavbu určenou do zahrady k domu. Nejde ovšem o přístřešek pro zahradní nářadí nebo malou dílnu (i když i tak by se nepochybně dal využít).

"Shoffice", jak stavbě říkají (kombinace slov "shed" - kůlna a "office" - kancelář) má tvar zvednuté smyčky a přirozeně navazuje na povrch zahrady. Přispívá k tomu i dřevo jako hlavní zvolený materiál. Přístřešek ovšem není jenom pracovnou pro jednoho, ve skutečnosti se do něj vejde celá konferenční místnost (nebo venkovní rodinná jídelna, záleží jen na rozhodnutí majitelů). Konstrukce také nabízí spoustu místa pro úložné prostory, případně skládací lůžko nebo relaxační zónu.
ab
ab
ab
ab
ab