Kategorie

Kuchyň ve francouzském stylu nebývá levná

Ráj chutí a pokrmů, kvalitní design, originální přístup k zákazníkům – a nad tím vším výborná kuchyně a netradiční receptury. Pokrmy připravují mediálně známé tváře, zní vlídná hudba a prostor je nasycen energii, kterou předává majitel studia Jan Alexa se svými přáteli. Začíná prezentace kuchyňského studia Mobalpa.
To, že si kuchyně oblíbila většina herců, hereček, zpěváků a umělců je podle majitele studia pouze náhoda. Svoji představu jim nijak nevnucoval, pouze nabídl několika známým styl, jenž vybočuje z řady klasických kuchyní, a měl úspěch.
Design francouzských kuchyní určitě neosloví každého, ale nabídka originálního stylu s prostorem pro vlastní invenci bývá lákavá. Cena za kvalitu se v tomto případě určitě vyplatí. Navíc existují i možnosti přípravy cenově přijatelné varianty. V prezentační místnosti kuchyňského studia lze najít jak klasické kuchyně francouzského venkovského stylu, tak i moderní kuchyně podle nejnovějších trendů světového designu.
Studio bylo navrženo týmem francouzských architektů a modely jako Espace, Octanis, Tosca odrážejí vkus obyvatel světových metropolí. Rustikální kuchyně Althena, Ciphea nebo Aria jsou ideální do útulného venkovského domova a půvabná, elegantní, jednoduchá kolekce Sarila oděna do sametových materiálů jemných na dotyk, do materiálů hebkých povrchových úprav, je vhodná spíše do městského bytu či vilky na předměstí.
Minimalizmus, tvarosloví moderního designu, kouzelné vodorovné linie, barvy odstínů kávových a krémových. Jemně opracovaná nebo ušlechtilá dřeva; například broušený dub s vodorovnými léty. Nechybí ani javor, buk.…
Jinakost se neprojevuje pouze v designu, ale také v technologiích. Vstřikování polyamidu je podle slov Jana Alexy metoda, která dělá spoje pevnější a odolnější než u klasického kolíkování. Mobalpa je má chráněné patentem. „Na nejvíce namáhané součásti nábytku, jako jsou pojezdy, panty a kování, poskytujeme garanci až 25 let. Náš garanční systém, pokud už k nějaké reklamaci dojde, je založen na okamžité výměně vadného dílu. Nezkoumáme před zákazníkem, co a proč se stalo, nezdržujeme jej nějakými expertizami, ale okamžitě zajišťujeme náhradu, “ říká Jan Alexa.
Z prezentací Mobalpy je vždy patrné, že kuchyně jsou nejen neodmyslitelnou součástí domácnosti, ale také záležitostí kulturní a společenskou. Určují životní styl každé rodiny, v jejich vybavení se výrazně odrážejí specifické rysy a zvyklosti. Originální produkty, kvalitní a nápaditá gastronomie, skvělá vína, geniální kuchyně (nejen francouzská) a umění (rovněž nejen francouzské).
Foto Alexa studio (www.alexa.cz)
ab
ab
ab
ab
ab