Kategorie

Kuchyň plná šuplíků, přihrádek a zásuvek

Vnitřní vybavení kuchyňských skříněk dodává kuchyni na praktičnosti. Moderní kuchyň se již bez vnitřního členění neobejde. Většinu vybavení si však můžeme pořídit i do starší kuchyně. O nabídce třídících systémů se můžeme informovat v kuchyňských studiích.
V moderní kuchyni by měla mít i ta nejmenší lžička svoje pevné místo. Aby tomu tak ale skutečně bylo, je nutné nejdřív nainstalovat několik třídících systémů a dalších pomůcek, které nám práci v kuchyni usnadní.

Typické uspořádaní šuplíku rozčleněného na jednotlivé přihrádky

Vložky na příbory

Ukládání příborů řešíme v každé kuchyni. Vložky na příbory mají typické přihrádky pro lžíce, nože, vidličky a malé lžičky. Podle šíře šuplíku může být další přihrádka pro ostré nože nebo drobnosti jako jsou otvíráky apod. Nejlevnější cenovou kategorií jsou výlisky z plastu. Mohou být bílé nebo módní šedé a zpravidla je můžeme mýt v myčce. Plastové vložky nejsou variabilní a uspořádání přihrádek je dané. Dražší kategorií jsou vložky z nerezu. Vybrat si můžeme z různých barevných i typových provedení. Ke klasickým kuchyním můžeme zvolit dřevěné příborníky, které jsou ovšem špatné na údržbu.

Ze speciálních sad si můžeme postavit vnitřní přehrádky podle svých potřeb

Třídiče na ostatní náčiní

Dle typu zásuvky nebo skříňky můžeme zakoupit sortery na téměř jakékoli kuchyňské náčiní. Do menších zásuvek jsou vhodné dělící systémy pro nože a vařečky. Šikovné jsou držáky na poklice. Mohou být drátěné - buď v podobě výsuvu nebo držáku na boku skříně nebo dvířek, nebo v kombinaci kovu a plastu - v tom případě třídí přímo prostor hluboké zásuvky tzv. kontejneru. Můžeme si zakoupit sadu boků a příček a sami si podle požadovaných velikostí vytvořit přihrádky, nebo systém dělících ohrádek, které roztáhneme do vhodného rozměru a vložíme do skříňky. Tyto systémy je možné využít také na ostatní nádobí – hrnce, talíře, nebo také potraviny.

Závěsný držák na poklice

Protiskluzová folie

Protiskluzovou folii můžeme použít do jakékoli skřínky a bez problémů ji umístíme také do starší kuchyně. Prodává se v rolích na metráž a doma si sami vystřihneme potřebný rozměr. Folie zabraňuje nežádoucímu posouvání nádobí např. při prudkém otevření šuplíku. Pouze se vkládá na dno nebo na polici skříněk, popř. do šuplíku, nemusí se lepit – proto je snadno vyměnitelná. Obdobou protiskluzové folie je vodotěsná podložka vhodná do dřezových skříněk. Při případné drobné nehodě na přívodu vody nebo odpadu zachytí vlhkost a nepustí ji do korpusu skříňky.
ab
ab
ab
ab
ab