Kategorie

Krby bez komínu jsou vhodné také do panelových bytů

Biokrby, krbové vložky nebo také krby bez komínů, které spalují speciální biolíh a které hoří krásným přirozeně vypadajícím žlutým ohněm. Jsou vhodné i do menších prostor, a také do bytů v panelových domech. Jsou vhodným moderním doplňkem do kanceláří, prodejních prostor do hotelů či do luxusních barů apod…
 

Člověk se již od nepaměti snaží ovládnout oheň. Plamen nebo oheň navozuje pocit bezpečí, vyvolává pocit klidu a tepla. Krby s otevřeným ohněm jsou od nepaměti součástí téměř každého domova. Jsou symbolem rodinného tepla. Ti, co žijí v panelovém domě by si možná mohli říci: „Jak je možné mít krb v paneláku?“ Ano, dnes je to již možné. Díky moderní technologii krbu bez komína, kde hoření zajistí bio líh a kde odpadá chystání dříví, vyklízení krbu a čištění komínu, si můžete pořídit krb v podstatě do jakékoliv místnosti.

Z čeho jsou tyto krby vyrobeny?

Tyto krby jsou vyrobeny z velice kvalitního materiálu, jako je tvrzené sklo, kámen a přirozené dřevo.  Zakoupit je můžete v různých designových provedeních a v různých velikostech. Existují modely klasické, ale také v moderním designu. Kombinovat leze materiály: sklo, ocel dřevo či sklo, ocel, kámen… Jsou vhodné jak do exteriérů, tak do interiérů. Montáž je velice jednoduchá, protože tyto biokrby nepotřebují komín.

Je možné těmito krby vytápět místnost?

Těmito krby  však není možné místnost vytápět. Tyto krby jsou výhradně dekorativními prvky. Za jednu hodinu hoření vytvoří cca 7,1 kWh tepla. Ovšem pokud jej zapálíte, navozují příjemný hřejivý dojem a jsou považovány za doplněk klasického topení.

Na jaké principu tyto biokrby fungují?

Hoření zajišťuje bio líh, což je biologicky čistý produkt přírodního charakteru. Tento typ alkoholu je speciálně vyráběn pro krby, je opakovatelně čištěn a filtrován a je nepoužitelný pro jiné spotřební použití. Vyrábí se z různých rostlinných materiálů, jako brambory, kukuřice a melasa. Bio líh hoří v boxech, které jsou umístěny uvnitř krbového tělesa, nekouří, nevytváří zplodiny, a proto není potřeba komínu. Po dohoření box doporučujeme vyndat a umýt pod tekoucí vodou.

Není spalování bio líhu zdraví škodlivé?

Při hoření bio líhu nevznikají žádné nebezpečné výpary ani látky. Spalováním se uvolňuje CO2 a vodní pára. Jak jistě víte, obě tyto látky člověk produkuje při dýchání. Nemusíte se tedy obávat, krby bez komína a hoření v nich nejsou zdraví škodlivé.

Pár důležitých rad na závěr

Pokud vléváte bio líh do hořícího boxu, dávejte dobrý pozor, abyste palivo nerozlili. Pokud se Vám to stane, vše důkladně ukliďte. Nikdy krb nezapalujte, dokud rozlité palivo řádně neuklidíte. Jestliže chcete do hořícího boxu palivo doplnit, ujistěte se, že plamen vyhasl a nehoří. Pokud krb hoří, nikdy do něj palivo nedolévejte! Tyto krby bez komína je však velice jednoduché uhasit.
ab
ab
ab
ab
ab