Kategorie

Královské posezení aneb jídelní židle pro štědrovečerní hostinu

Příjemné a pohodlné stolování se neobejde bez kvalitních jídelních židlí. Poradíme Vám, jak vybrat ty nejvhodnější ať už ke štědrovečernímu stolu či běžnému jídlu.
 

Příjemné a pohodlné stolování se neobejde bez kvalitních jídelních židlí. Poradíme Vám, jak vybrat ty nejvhodnější ať už ke štědrovečernímu stolu či běžnému jídlu.

Ke správnému stolová ní patří jídelní stůl a židle

Ke správnému stolování nepatří pouze správný jídelní stůl, ale také správně zvolená jídelní židle. Jídelní židle je třeba vybírat tak, aby přesně padly k jídelnímu stolu. A to jak stylem, materiálem, zpracováním, tak také rozměry. Pro pohodlnou konzumaci jídla je třeba zvolit jídelní židli optimálních rozměrů. Jídelní židle by měla být správně vysoká a měla by mít také odpovídající sklon opěrky. Standardní výška sedáku jídelní židle se pohybuje nejčastěji mezi 45 – 50 cm od země.
 

Ideální je nakupovat stůl i židle současně

Ideální je pořizovat jídelní židle společně s jídelním stolem. Přímo v obchodě si tak můžete vyzkoušet, jak Vám židle „padne“. Při posezení na správné jídelní židli by měly být lokty volně položené na desce stolu. Zároveň by měl být dostatek místa na nohy mezi sedákem a spodní hranou stolu a chodidla by měla volně směřovat k podlaze. Co se týče opěráku, neměl by být v pravém úhlu k sedáku židle - optimální je mírný záklon.

Žídle s pdručkami

Někteří výrobci nabízejí jídelní židle s područkami. Područky jsou velice pohodlné zejména při delším sezení, kdy se o ně můžete opřít lokty. Židle s područkami představují skutečně exkluzivní volbu pro Vaše stolování. Tato varianta má však i svá úskalí. V některých případech mohou područky překážet při zasouvání židle pod stůl. Židle s područkami jsou také poměrně neskladné a hůře se s nimi manipuluje.
 

Jídelní žídle je nezbytným prvkem v každé domácnosti

Jídelní židle jsou velice důležitým prvkem v jídelně či jídelním koutě. Ve veliké míře ovlivňují celkový tón a styl místnosti. Jídelní židle současných výrobců se vyznačují rozmanitostí použitých materiálů, kvalitním zpracováním a originálním designem. Stačí si jen vybrat.
 
ab
ab
ab
ab
ab