Kategorie

Kouzlo skleněných tvárnic

Všichni víme, že světlo a slunce jsou pro náš život naprosto nepostradatelné. I když máme vnitřní prostory bytu tmavé, přesto nemusíme složitě měnit dispozici bytu, abychom tam dovedli světlo.
Jedním z mnoha řešení je použití skleněných tvárnic. Jejich nadužívání v dobách socialistického stavitelství, vyzývavé a necitlivé kombinace zářivých barev na schodištích a chodbách domů mělo za následek odliv zájmu o tento způsob prosvětlení stěn. Po údobí, kdy tento stavební prvek téměř vymizel, je opět postupně začleňován i do luxusnějších interiérů.

 

Skleněné příčky po novém

V poslední době se vyrábí také velmi oblíbené tvárnice high-tech, které jsou určeny pro interiérový i exteriérový design ve velmi široké škále rozměrů, barev a tvarů. Díky novým technologiím je tak možné tvárnice použít nejen na klasické rovné zdi, ale také na zdi s různým zakřivením. S jejich pomocí lze dokonce ukončit i zdi se zaobleným koncem.

Přiveďte si domů světlo

Skleněné tvárnice umožňují jemný a stejnoměrný průchod světla, vytvářejí příjemné prostředí, a přitom zachovávají i soukromí. Tvárnice jsou vhodné zejména do tmavých chodeb, jinou možností jejich použití je prosvětlení místnosti bez oken pomocí prosklené příčky. Toto řešení se nabízí zejména tehdy, potřebujeme-li prosvětlit část bytu, která nemá okna, avšak některá z dalších příček přímo sousedí s dobře prosvětleným prostorem. Jako příklad lze uvést většinu koupelen v panelácích, které se nacházejí uprostřed bytu a nemají tudíž přímé osvětlení. Při rekonstrukci bytových jader se osvědčilo, nahradit část koupelnové příčky několika řadami skleněných tvárnic, díky kterým se do koupelny dostane denní světlo. Dalším příkladem možného použití je postavení prosklených příček uvnitř větších místností. Takto je možné vytvořit nové prostorové vztahy a pokoj tak rozdělit do několika zón.

ab
ab
ab
ab
ab