Kategorie

Koupelně stále vládne minimalismus

Uvažujete o nové koupelně? Při prohlídce koupelnového studia vás zaujala koupelna v pastelových odstínech s bohatě zdobenými doplňky? Výběr je na vás, ale trend minimalismu pořád není na ústupu.

Kudrlinky nefrčí, ale rozhodujete vy...

S expozicí v podobě koupelny se vším všudy- tedy vodou, ručníky i mýdlem, se na veletrzích setkáte stále častěji. Pokud chcete být v letošním a příštím roce opravdu trendy a plánujete výstavbu, rekonstrukci nebo jen malou změnu koupelny, klíč k řešení hledejte především v jednoduchosti a praktičnosti. Ovšem, jak se říká, proti gustu žádný dyšputát. Pokud milujete romantické tvary a nepotrpíte si na moderní retro design, nemusíte se podvolit módním trendům a koupelnu můžete zařizovat dle vlastní fantazie a citu. V případě, že chcete být opravdu in, svěřte svou koupelnu odborníkům.

Koupelna a fixní body

Ti pokrokoví by vám pravděpodobně poradili, aby jste vsadili na čistě bílou keramiku, vysoce leštěný kov a velké zrcadlové plochy, ve spojení s kvalitním masivním dřevem v podobě koupelnových skříněk a zásuvek. Tvůrci dali letos přednost přímočarým, geometrickým tvarům, ale nevylučují ani kombinaci rovných a oblých tvarů. Ty ale doporučují spíše jen u van a umyvadel. Do každého rohu koupelny je vhodné umístit fixní bod (třeba jen v podobě malého doplňku jako jsou menší skříňky, odkládací poličky apod.), který má upoutat pozornost. Ta by jinak směřovala jen k určitému většímu seskupení nábytku. Jedině tak koupelna zaujme jako celek. V kurzu jsou umyvadla s téměř neviditelným přepadovým systémem, praktické a hluboké zásuvky pod umyvadly pokrývající celou jeho délku a napodobující celou skříňku, skříňové dveře s integrovaným výškově přestavitelným odkládacím systémem a zrcadla s osvětlením kolem dokola.

Barevná umírněnost

Co se týká barevného spektra, u koupelnového nábytku není pro letošní rok příliš bohaté, používané barvy mají být v první řadě praktické. V módě je barva klasického světlého a tmavého dřeva, černá, velmi tmavě oranžovohnědá, matně světle šedá a samozřejmě bílá. Zkrátka takové odstíny, které připomínají dřevo, kámen a zeminu. V případě koupelnového nábytku vybírejte (pokud se do toho pustíte úplně sami) kusy s hlubokými čelními dvířky, v jejichž nitru se nachází flexibilní úložný systém, nebo zásuvka pod umývadlem, která je na posledním centimetru samočinně vtáhnuta.

Koupelny strohé do posledního detailu

Charakteristickými znaky doplňků (jako jsou držáky na ručníky, stojánky a dávkovače nebo nádobky na kartáčky) jsou jejich pravoúhlé nahoru, popř. vodorovně ohnuté spojovací kusy, které v rámci trubkového uspořádání zajišťují uvolněný stylový zlom. A tak se oku pozorovatele nabízí další dráždivé body. Materiál a tím i barva jsou jednoznačné: leštěný kov a sklo. Zvláštní důraz kladou designéři na konstrukce zrcadlových skříněk. Ty obsahují posuvné vnitřní zrcadlo, zvenku zase ušlechtilý hliníkový korpus, dvířka jsou otočná a otevírají se směrem nahoru. Osvětlení pak ozařuje nejen zrcadlo, ale je nasměrováno i na většinu plochy  umyvadla. Vodovodní baterie jsou sladěné s ostatním nábytkem a doplňky, a proto jsou stylizovány především do hranatých plochých tvarů s obloukovitým zakončením. V módě jsou páčky místo kulatých kohoutků a úplně jednoduché konstrukce sprch. I v případě vodovodní baterií platí pro tento rok pravidlo – žádné barvy, jenom čistý lesklý kov.

ab
ab
ab
ab
ab