Kategorie

Koupě vlastního bytu je investice s návratností

Koupě vlastního bytu je investice s návratností
Bydlet v pronajaté nemovitosti v době, kdy je nabídka bytů bohatá a možnost financování velmi příznivá, je jako vyhazování peněz oknem.
Pokud si každý měsíc posíláte peníze na stavební spoření a zároveň platíte poplatky v pronajatém bytě, možná sníte o tom, že si jednou pořídíte vlastní bydlení. Současná doba vám ale hraje do karet. Momentálně je na koupi bytu ta správná chvíle! Žijte svobodně ve vlastním bytě Tržní hodnota bytů v Praze postupem času narůstá, proto je investice do nemovitosti výhodným krokem, který nezaslouží odkladu. Bydlet ve vlastním nyní můžete daleko rychleji a co navíc – výpomoc v podobě hypotéky vám dodá finanční injekci, pokud nejste zrovna milionář. Jak na hypotéku Rozhodnutí vzít si hypotéku děláme na několik let dopředu, proto je potřeba pečlivě zvážit, který typ bytu se vám vyplatí koupit. O výhodnosti investice se vždy poraďte s odborníky – s finančními poradci, kteří mají široké portfolio bank, se kterými spolupracují a kteří jsou schopni vám udělat nabídku přímo na míru. Ideální je, když si vyhlédnete nemovitost, kterou si můžete předem prohlédnout, proto se poohlížejte po takových, které mají hotový vzorový byt. Ne vždy totiž narazíte na developera, který praktikuje ty nejsprávnější metody, a snadno byste se mohli nechat napálit.

Technologické postupy

Když kontrolujete technologické postupy, vodítkem může být Průkaz energetické náročnosti budovy, který kromě údaje o vlivu provozu budovy na životní prostředí prozradí, jak je budova úsporná. Což znamená, kolik vůbec ve výsledku za vytápění a další energie zaplatíte. Doporučujeme investovat spíše do nemovitostí, které jsou alespoň v energetické třídě B – Velmi úsporná.

Kde se vysněná nemovitost nachází?

Toto jsou ty nejdůležitější prvky, které mají na cenu bytu vliv:
  • Dopravní dostupnost – Vzdálenost od bytu k zastávce metra, tramvaje nebo autobusu by měla být maximálně 10 minut.
  • Občanská vybavenost – Škola, sportoviště, travnatá plocha, ale i nákupní zóna. Blízkost těchto zařízení hodnotu bytu zvyšuje.
  • Ojedinělost projektu – Nemovitost, která je výjimečná svou neobvyklou architekturou a propracovaným designem, bude na žebříčku kvality stoupat.
Všechny tyto požadavky a ještě mnohem víc splňuje nově rostoucí developerský projekt na Praze 5 v ulici Radlická. Jedná se o komorní stavbu, ve které je na prodej pouhých 35 nových bytů. Ty poskytnou svému majiteli soukromí a naprosto exkluzivní prostor pro život spojující metropolitní styl a přírodu.
ab
ab
ab
ab
ab