Kategorie

Konec nudy: Co dělat v létě v Praze?

Konec nudy: Co dělat v létě v Praze?

Už vás nebaví chodit věčně na koupaliště anebo se válet v Riegráčích? Hledáte proto nějakou nezvyklou aktivitu, kterou lze podniknout? Mrkněte na pár našich tipů!

Fotbalgolf. Zdroj: Rosmarina.eu

Fotbalgolf

Fotbal určitě každý zná, stejně tak to bude s golfem nebo minigolfem. A teď si představte, že to všechno zkombinujete do jednoho sportu! Zní to trochu šíleně, uznáváme, ale je to skvělá zábava ať už pro dvojici nebo pro partu přátel. O co tedy konkrétně jde a na čem se hraje?

 

Hřiště má rozlohu různou podle toho, kam na fotbalgolf jdete, většinou je ale veliké jako hřiště golfové – tedy 2,5ha až 5ha. Hřiště má zpravidla 18 (či více) jamek se vzdálenostmi od 25 metrů do 100 metrů. Jamky zahrnují přírodní, ale i umělé překážky – zkrátka jako je tomu na minigolfu.

 

Hraje se s fotbalovým míčem, jeho velikost si můžete vybrat, obsluha vám zpravidla nabídne velikostí hned několik. Vašim úkolem je na co nejméně kopů dostat fotbalový míč do jamky. Zahrát si můžete například v pražských Modřanech nebo kousek od metra Opatov. No a pokud by vás to opravdu chytlo, můžete se dokonce přihlásit do ligy, která se zde koná každý rok!

Fotbal v bublině. Crazybubbles.cz

Fotbal v bublině

Pokud jste pro opravdu jakoukoliv srandu, tak si zkuste představit, že je vaše vrchní část těla navlečená v obří průhledné bublině, zatímco spodní části těla hrajete klasický fotbal a díky bublině do sebe můžete se soupeři narážet.

 

Zní to trochu bláznivě, uznáváme, ale například pro takový teambuilding je to zábava jako stvořená. Nemusíte se samozřejmě bát, bubliny splňují nejpřísnější mezinárodní certifikáty kvality a atesty bezpečnosti.

 

Nejčastěji se fotbal v bublině hraje na týmy po 4 až 8 hráčích – v tomto počtu je hra nejvíce přehledná a pohodlná. Konečně je tu něco, díky čemu můžete beztrestně narážet do svých protivníků!

Úniková hra. Zdroj: slevomat.cz

Únikové hry

Teď něco pro ty méně nadšené sportovce. O únikových hrách jste jistě už slyšeli, nejsou totiž žádnou novinkou. Nutno ale podotknout, že v Česku jich je opravdu nepřeberné množství a hlavně – jsou velice kvalitně vymyšlené. Proto pokud nejste příliš na sportovní zábavu, můžete zkusit potrápit své mozkové buňky v nějaké z únikovek.

 

A jako bonus se v nich v létě skvěle zchladíte – tedy pokud si nevyberete únikovou hru například s živým klaunem, který vás může kdykoliv pořádně vyděsit.

Aktivity na Vltavě. Zdroj: Paddleboardista.cz

Plno aktivit na Vltavě

Pokud máte rádi například Žluté lázně anebo Náplavku, i tam můžete zkusit velké množství aktivit. U pobřeží Vltavy najdete hned několik stánků, které nabízejí k zapůjčení zorbingové koule, ve kterých můžete „běhat“ po vodě bez toho, aniž byste se namočili.

 

Zkusit můžete také o něco riskantnější aktivitu a to paddleboard, což je něco jako velký surf, na kterém máte ale pádlo. Jezdit na něm můžete ve stoje, v leže nebo na něm dokonce můžete provozovat jógu. A nebo si užijete projížďku na tolik oblíbených šlapadlech. 

ab
ab
ab
ab
ab