Kategorie

Kompaktní zářivky: vhodné pro domácnosti i profesionální použití

Kompaktní zářivky: vhodné pro domácnosti i profesionální použití
V tomto ohledu jsou na tom daleko lépe další zdroje světla, úsporné žárovky neboli kompaktní zářivky nevyjímaje.

1. Úsporné žárovky jako účinný a šetrný zdroj světla

První kompaktní zářivky spatřily světlo světa či lépe řečeno začaly samy dodávat světlo do světa v 80. letech 20. století a na jeho konci byly již zcela běžně k dostání. Uživatelé byli nicméně dlouho zvyklí na klasické žárovky, a tak k různým alternativám zpočátku přistupovali s jistou nedůvěrou. Postupem času si ovšem kompaktní zářivky získaly oblibu a v současné době jsou společně s LED žárovkami nejprodávanějším osvětlením na trhu. V čem „úsporky“ konkrétně vynikají?

  • Dlouhá životnost, a to až 16 tisíc hodin u kvalitních výrobků, tedy např. u značek Megaman, Osram či Philips.
  • Vysoká účinnost a až 80% úspora energie oproti klasickým žárovkám.
  • Možnost využití pro soukromé účely i komerční prostory.
  • Pestrý výběr – široký sortiment tvarů i barev.

Pokud jste se již nyní rozhodli, že si domů pořídíte více úsporných žárovek, samozřejmě Vás to bude něco stát. Když si ovšem uvědomíte, že vzhledem k úsporám energie a dlouhé životnosti ušetříte nemalé finanční částky při samotném provozu, pořizovací ceny nepředstavují sebemenší problém.

V krátkosti se ještě zmiňme o likvidaci kompaktních zářivek. Když doslouží, nelze je vyhodit s běžným odpadem, a je tedy nutné je odevzdat buď v prodejních místech, nebo ve sběrnách elektroodpadu. Aktuálně je můžete rovněž vyhodit i do červených kontejnerů, které jsou čím dál běžnější součástí jednotlivých obcí.

2. Kde si kompaktní zářivky pořídit levně?

V současné době lze sehnat zdroje světla mnohem snadněji, než tomu bylo dříve. Lze totiž využít nabídky mnoha internetových obchodů, jež se na podobný sortiment specializují. Můžete se kupříkladu porozhlédnout v e-shopu LightPark.cz, kde naleznete nejen širokou nabídku úsporných žárovek, ale také mnohé další druhy osvětlení. Pokud tedy potřebujete vyměnit stávající žárovky za nové, budeme se těšit na Vaši návštěvu.

ab
ab
ab
ab
ab