Kategorie

Klíč ke spokojenému spánku!

Ložnice je příjemným místem klidu, kde se rodí sny, prožívají intimní chvíle a hlavně nabírají síly na další den. Z ložnice musí vyzařovat pozitivní energie, měla by fungovat jako oáza klidu ve shonu všedního dne.

Provedeme vás výběrem té pravé ložnice, aby se vám perfektně odpočívalo. Neopomeneme důležité tipy při výběru, které z vaší ložnice udělají prostředí, kde se vám bude dobře usínat.

 Z krásné ložnice Latis se až tají dech.

Správné uspořádání je základ

Zásadní chybou, které se můžete dopustit, je přecpat ložnici nábytkem tak, že se v ní nedá hnout. I příliš stísněné prostory, mohou přispívat k tomu, že váš spánek není klidný. Vše se odvíjí od dominanty každé ložnice – od postele. Základem vhodně vytvořeného prostředí ložnice je výběr postele s ohledem na vnitřní prostor. Prostory kolem postele by měly být průchozí, aby se kolem ní dalo bez problémů chodit. Sami víte, jak je nepříjemné zakopnout o roh. Před výběrem dané postele by mělo být jasné, zda nová postel bude trůnit uprostřed nebo najde své místo u stěny pokoje. Opravdovým oříškem bývá rozmístění nábytku v malých bytech, kde se mnozí lidé snaží využít ložnic jako úložných prostor. Výrobci tak přicházejí s nejrůznějšími řešeními úložného prostoru v rámci nábytku. Na trhu tak například najdeme běžně postele s úložným prostorem.

 Čalouněná postel Oregon patří mezi postele s velkorysým úložným prostorem.

Výběr roštu a matrace není legrace

U samotné postele nás zajímá lehací část, kterou tvoří matrace a rošt. Právě tato dvojice rozhoduje hlavní měrou o kvalitě odpočinku. Rošt představuje určitou kostru postele, žádná postel vám nedopřeje vydatný spánek bez kvalitního roštu. Rošt bývá osazen pevnými latěmi nebo pružnými lamelami. Pevné rošty se vyplatí pořídit spolu s vyššími pěnovými matracemi, protože tolik nepruží. Zato lamelové rošty reagují na jednotlivé tlaky, čímž drží zdravou polohu páteře, i když není třeba matrace příliš vysoká. U vybraných modelů lze na míru vlastních potřeb nastavit stupeň pružnosti. Ty lepší rošty se dají ještě polohovat, ty nejlepší dokonce na základě elektrického ovládání, aniž byste museli vstávat a s matrací složitě manipulovat.

 Dopřejte si pohodu a pohodlí s motorovým polohovacím roštem Duostar Motor.

Velkou pozornost si zaslouží volba správné matrace. Zvolíte-li příliš tvrdou, dáte vaší páteři pěkně zabrat, protože ji budete polohovat nepřirozeně. Na správně zvolené matraci by měla páteř ležet v rovině.  Na příliš měkké matraci se bude opora vašeho těla ohýbat, což také nesvědčí vašemu tělu. Nejlepší je matraci osobně vyzkoušet za asistence odborníků, kteří přihlédnou ke všem vašim kritériím.

S volbou luxusní matrace Calipo neuděláte chybu. K dostání je téměř ve všech rozměrech.

Oblečení patří do skříně

Patříte-li mezi ty, kteří za každou cenu drží módní styl, jistě se často tážete, kam dát všechny vaše trendy svršky. Odpověď vám může dát dobře zvolená skříň. Ložnice bez šatní skříně nebo šatny může působit vzdušněji, ale málokdo si může dovolit plýtvat obytnými prostory a mít v ložnici jen postel. Dobře zvolená skříň vám ulehčí život. Pokud budete volit skříň s dostačující výškou, šířkou i hloubkou, určitě se vám do ní vejde veškeré šatstvo. Ještě více místa ušetří modely skříní s posuvnými nebo zalamovacími dveřmi.

Šatní skříň Madrid s posuvnými dveřmi pojme všechno vaše oblečení.

Aby ložnice krásná byla

Možná to některým bude připadat jak detail, ale je to právě ten detail v doplňcích, co dělá ložnici ložnicí. Perfektně sladěné doplňky mohou posunout vaši ložnici na úplně jinou úroveň. Krásné dečky, měkké polštáře a oku lahodící barevné kombinace pomohou vytvořit z vaší ložnice příjemné místo, ve kterém se snadno ve spánku ponoříte do říše snů. Co se týče osvětlení, je na místě volit nepřímé světlo, které dokáže rozdělit ložnici na více zón. Naprosto nevhodná jsou bodová světla. Malíři nebo manželovi také zakažte při malování ložnice použít červenou barvu, která tělo spíše aktivizuje, což nejde dohromady s tím, pokud máte ložnici hlavně na spánek. I když doplňky v červené, jako výraznější barvě, jednoznačně ložnici oživí.

 Ložnice Emma je důkazem toho, že červená barva, pokud se použije střídmě, ložnici prozáří.

Správně vybraný nábytek rozmístěný dle výše vyjmenovaných zásad vás odmění sladkým spánkem, který se odrazí ve vašich výkonech. Výběr nábytku vám ulehčí speciálně vyškolený tým na prodejnách JENA-nábytek. Přijďte si vybrat krásnou novou ložnici, kvalitní postel nebo zdravotní matraci s roštem a zbavte se tak bolestí hlavy a páteře. Další tipy a rady jak správně zařídit domácnost najdete rovněž na e-shopu JENA-nábytek.cz, kde si můžete veškerý nábytek rovnou objednat.

ab
ab
ab
ab
ab