Kategorie

Keith Haring konečně v Čechách

Dlouho plánovaná výstava jednoho z nejznámějších umělců 80. let 20. století Keithe Haringa (1958-1990) získala reálnou podobu. Práce i faktografický materiál z jeho profesního a soukromého života představí v Českém Krumlově Egon Schiele Art Centrum.
Graffiti Keithe Haringa, často s politickým podtextem, oslovilo bezprostředně miliony lidí na ulicích a v metru New Yorku. Velmi rychle získal uznání a zakázky pro veřejné prostory po celém světě. Keith Haring zemřel 16.února 1990 ve věku pouhých 31 let na AIDS. Svoji popularitu v posledních letech využíval pro boj proti této zákeřné nemoci.

Keith Haring + 5

Výstava je připravená ve spolupráci s ředitelkou newyorské Nadace Keithe Haringa Julií Gruen. Bude prezentovat 65 prací a více než 30 fotografií, dokumentujících jak projekty pro veřejný prostor,  tak osobní život umělce. Paralelně s výstavou Keithe Haringa organizátoři představí také vybraná díla pěti mladých umělců, žijících a tvořících v New Yorku: Midori Harima, Vadis Turner, Annysa Ng, Peter Maslow a Cassandra C. Jones.

Od dubna do října

Cílem výstavy je ukázat, co vzniká dnes „ve městě Keithe Haringa“, kde umělec ještě donedávna tvořil a dnes je v tamních galeriích řazen mezi klasiky. Její slavnostní otevření proběhne za přítomnosti zástupců Velvyslanectví USA v Praze, Nadace Keithe Haringa a Vanina Holasek Gallery v pátek 6.4.2007 v Egon Schiele Art Centrum. Výstava potrvá až do  28. října 2007.
ab
ab
ab
ab
ab