Kategorie

Když se snoubí hračka a dekorace. Tohle bude vaše děti bavit!

Když se snoubí hračka a dekorace. Tohle bude vaše děti bavit!

Zvolte do dětského pokoje takové dekorace, které budou zároveň zábavnými hračkami. 

I v pokojíčku si vaše dítko může užívat zábavu při malování křídami. Na zdi totiž pomocí speciální barvy snadno vytvoříte obrovskou tabuli. Stačí pár nátěrů a řádné zaschnutí, nic víc není potřeba. Na barvu by dle pokynů neměla přijít voda, ale z vlastní zkušenosti ji doporučuji mazat navlhčenou houbou. Jen tak vám nebude po celém pokoji vířit křídový prach. Děláme to takhle už druhým rokem a s nátěrem se nic nestalo.

Dětství je plné obrázků vytvořených ve školce i doma. Využijte tato umělecká díla a vyzdobte jimi pokojíček. V obchodě nebo na internetu pořiďte pár metrů pevné bílé sítě, kterou můžete barvou na textil přeměnit třeba na růžovou nebo modrou. Pak už potřebujete jen dostatečné množství kolíčků, jimiž obrázky připnete. Ideální dekorace, která se může měnit třeba s ročním obdobím.

Teepee se pohybuje někde mezi hračkou a dekorací. Na trhu najdeme naprosté skvosty různých velikostí, barev a vzorů. I když nejsem nijak zdatná švadlena, pro naši malou jsem teepee ušila. Stěny mělo z béžové deky, k opěře posloužily dvoumetrové tyče ke kytkám a jako výzdoba dva svíticí řetězy na baterky. Vypadalo překvapivě (na můj nulový um) hezky.

Skandinávský styl je u nás momentálně velkým hitem a musím se přiznat, že si získal i mě. Líbí se mi pro svoji čistotu a jednoduchost. Pravda je taková, že v pokojíčku se cokoliv udržuje špatně (styl, pořádek atd.), ale proč taky, vždyť tahle místnost má být rájem ratolestí. Každopádně se můžete nechat inspirovat. Mezi „symboly“ severského stylu bydlení patří dětské postele s dřevěným rámem ve tvaru domečku. V takových se musí spát jedna radost, co říkáte?

Ve dne tolik parády nenadělají, protože nejsou moc vidět, ale v noci na stropě pokojíčku vykouzlí hvězdné nebe. Řeč je o fosforových hvězdičkách, které koupíte v hračkárně. Pamatuju si, jak mi je kdysi hodně dávno mamka odněkud přinesla. Byla 90. léta a tenhle svíticí zázrak jsme všichni viděli poprvé. V současnosti je možností víc, například koupit nalepovací hvězdičky nebo nechat vytvořit malbu fosforeskující barvou. Obě varianty se postarají o velkou radost.

ab
ab
ab
ab
ab