Kategorie

Kdy volit dřevěnou a laminátovou podlahu a kdy zátěžový koberec

Kdy volit dřevěnou a laminátovou podlahu a kdy zátěžový koberec
V dnešní době je výběr podlahových krytin opravdu široký. Mezi nejoblíbenější podlahy patří dřevěné podlahy, které mají nejen příjemný vzhled, ale také dlouhou životnost.
Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodné do domácnosti, kde se řeší ekologický přínos a úspora energie. V kancelářích a komerčních prostorech oceníte nejvíce zátěžové koberce.

Dřevěné podlahy

V široké nabídce firmy Podlahy Rejfek si můžete vybrat dřevěnou podlahu. V minulosti se tyto podlahové krytiny vyráběly z měkkého dřeva, postupem času se nabídka rozšířila o další dřeviny. Mezi nimi například oblíbený jasan, ořech, buk, dub a další. Dřevěné podlahy mají dlouhou životnost a dají se ošetřit lakem, olejovoskem nebo přírodním olejem. Z množství barev si také vybere každý. Barva dřeva závisí také na dalších faktorech, které se projeví až časem. Například klima, UV záření nebo světlo.

Výhody dřevěných podlah

Mezi největší výhody dřevěných podlah patří již zmíněná dlouhá životnost, dále pak odolnost, pevnost a stálost. Dřevěná podlaha nepotřebuje žádnou zvláštní a náročnou péči, stačí podlahu vysát, popřípadě setřít vlhkým hadrem nebo speciálním přípravkem na dřevo. U dřevěných podlahových krytin oceníte skvělou izolaci, příjemný pocit, protože dřevo nechladí a je příjemné na dotek. Zároveň je dřevo obnovitelný materiál a tak není problém poškozená místa zbrousit a znovu přelakovat.

Laminátové podlahy

Laminátové plovoucí podlahy nejsou vhodné do domácností a prostor s vyšším zatížením podlahy a zvýšenou vlhkostí. Naopak skvěle se hodí do bytů a domů, kde je kladen důraz na estetiku, ekologii a úsporu energie.

Výhody laminátových podlah

Výhodou laminátové podlahy je rychlá pokládka, žádné lepení podkladu, broušení, kytování ani lakování. Jednotlivé díly podlahy se slepí k sobě a za den můžete mít podlahu hotovou. Podle odlišných parametrů si pak sami zvolíte izolační schopnosti podlahy, odolnost, popřípadě skladbu jednotlivých vrstev.

Zátěžové koberce

Do komerčních prostor a kanceláří je nejvhodnější použití zátěžových koberců. Tyto koberce mají nejen dlouhou životnost a vysokou odolnost, ale také se koberce snadno udržují, jsou praktické a mají také designovou hodnotu. Zátěžové koberce také tlumí hluk, jsou protiskluzové a zvyšují komfort a pohodlí vaší chůze. Zátěžové koberce využijete v kancelářích, předsíních, obchodech a dalších frekventovaných prostorech. Koberce můžete vybírat podle kvality a struktury materiálu. Zaměřte se na gramáž, hustotu a výšku vlasu a také na vhodný podklad.
ab
ab
ab
ab
ab