Kategorie

Karavan aneb bydlení na cestě

Karavan aneb bydlení na cestě
Lákalo vás někdy všeho zanechat, prodat byt a začít bydlet například v karavanu?

Celoroční bydlení

V naší republice není toto zrovna běžné, ale ani nemožné. Samozřejmě takové bydlení není pro každého, ale pokud jste alespoň trochu srdcem dobrodruh, proč by ne. Velmi záleží na tom, jaký karavan si přesně pořídíte. Pokud s ním nechcete nikde jezdit, ale jen v něm bydlet, můžete si ho skrze bydlení zařídit o něco více. Ovšem počítejte s tím, že i když si zařídíte luxusně vybavený karavan, přesto půjde o poměrně omezený prostor pro život. Důležité je také místo, kde budete bydlet. Pokud nemáte k dispozici soukromý pozemek, pak je možné umístit karavan v kempu, kde je možné připojení k elektrickému napájení a vodě.

Jaký je rozdíl mezi obytným vozem a karavanem

Zatímco karavan připojujeme k tažnému zařízení automobilu, obytný vůz funguje jako celek. Obecně se obytný vůz považuje za pohodlnější, co se manipulace týče, karavan je ale zase daleko levnější.

Bydlení v karavanu

Důvodů, proč se nevydat na tak dobrodružnou cestu, je jistě stovka. Hypotéka, děti, pohodlí, známé prostředí... Ovšem pokud jste vždy chtěli vyrazit na delší dobu cestovat, ale odrazují vás ceny za noclehy v hotelech, toto by pro vás mohlo být řešení. Dopřejete si luxus cestování bez pevného plánu, což vás může dovést i na místa, o kterých jste vůbec nevěděli. A co se týče zimy, nemusíte řešit, kolik utratíte za topení – jednoduše se přesunete někam více na jih. 

Další výhody karavanu?

Na obytné dodávce je skvělé také to, že nemusíte cestovat sami, ale úplně v pohodě se do ní vejdou i vaši kamarádi. Ti vám budou dělat milou společnost a případně vás mohou vystřídat v řízení, když se cítíte unavení. Dokonce není problém na dané místo vašeho dalšího působení doletět a karavan si vypůjčit na cestování až v dané destinaci.

A co servis?

Ano, je pravda že servis si musíte obstarat sami. Ale i jeho šíře je čistě na vás. Do obytňáků se vejde gril, chladnička nebo třeba nafukovací šlapadlo. Večery v přírodě si můžete zpříjemnit táborákem, hraním na kytaru nebo třeba rybařením v zátoce, kam jste právě dorazili. Místo sledování televize vás oslní východy či západy slunce… Důležité je se pouze dobře zásobit jídlem, pitím a náhradním kanistrem s benzinem.

 

 

Fotogalerie

S karavanem do hor. S karavanem do klidné a tiché zátoky. Objevte kouzlo podzimu na kolech. Výlet. Na cestách v karavanu. Objevujte všechny krásny přírody díky svobodě na cestách v karavanu.
ab
ab
ab
ab
ab