Kategorie

Kachlová kamna na chalupu? Víme proč

Už dlouho přemýšlíte, že topení předěláte nebo začínáte stavět úplně od začátku? Dokážeme vám, že kachlová kamna jsou nejlepší variantou a že nemusejí být nutně starodávná.

Proč kachlová kamna?

Pokud váháte, zda kachlová nebo litinová kamna, jednoznačně hlasujeme pro první variantu. Keramické obložení do sebe akumuluje teplo, které se postupně uvolňuje do okolí a dlouho sálá i po vyhasnutí ohně. Právě pro tuto vlastnost se z kachlových kamen stala nestárnoucí klasika.

Porovnání tepelného sálání litinových a kachlových kamen, Zdroj: Mountfield

Co rozmyslet na začátku

Nejdříve si ujasněte, kolik místností takto budete vytápět. Chcete mít teplo po celém objektu? Zvolte kachlová kamna s výměníkem. Dají se napojit do teplovodního rozvodového systému a mohou tak vytápět celou obytnou plochu. Pokud hledáte řešení jen pro 1 menší místnost, vystačíte si s jednoduchými kamny bez výměníku.

Jak postupovat před koupí

Před samotnou koupí nezapomeňte zjistit výšku komína a průměr kouřovodu. Orientačně odhadněte potřebnou vytápěnou plochu: podle ní správně vyberete výkon kamen. S technickými dotazy vám skvěle poradí třeba odborníci v prodejnách Mountfield.

Náš tip: jaký design zvolit?

Na trhu najdete nepřeberný výběr rozličných designů, provedení a funkcí kamen. Nechcete úplnou klasiku? Vsaďte na keramické obložení kombinované se sklem a vychutnejte si přímý výhled na plápolající oheň. Ručně vyráběné keramické kachle dodají každému kousku unikátní vzhled. Inspirovat se můžete třeba na Mountfield.cz, kde můžete dostat také příjemnou slevu. Už jste našli svá vysněná kamínka?

ab
ab
ab
ab
ab