Kategorie

Jednoduché triky, jak proměnit koupelnu

Vaše koupelna možná nepotřebuje zásadní plastickou operaci, ale trochu přikrášlení by jí určitě prospělo. Máme pro vás několik tipů, které vám s tím pomohou.

Výměna obkladů, nová vana, kompletně nové osvětlení nebo baterie... to všechno stojí poměrně dost peněz. Koupelně ale můžete dát novou tvář i bez podobných investic.

Přidejte barvu na zeď

Výmalba je rychlým způsobem, jak změnit prakticky kteroukoli místnost. Pokud se nechcete hned pouštět do větších projektů, můžete si vybrat třeba jen jednu stěnu a udělat z ní takzvanou stěnu akcentní - ostatní by pochopitelně měly zůstat v neutrálním tónu. Ještě o něco jednodušší bude přidat na jednu ze stěn barevný vzor. V hobby obchodech seženete pomůcky v podobě šablon i velkých razítek, jen nesmíte zapomenout předem změřit velikost dekoru a správně si ji rozvrhnout. Menší motiv s patřičnými rozestupy také vytvoří hezký vzorek.

 Nebojte se umění

Jinými slovy - zkuste obrázky. Nejsou vhodné jenom do obývacího pokoje nebo ložnice, i v koupelně se budou krásně vyjímat. Můžete se na ně dívat při relaxaci ve vaně, dodají vám dobrou náladu při ranním čištění zubů nebo vás uklidní před usnutím. Do koupelny pochopitelně nepatří umělecká díla, která mají skutečnou hodnotu. Vsaďte na reprodukce nebo jednoduché fotografie, pořídit na ně můžete klidně plastové barevné rámečky. Máte v koupelně větší zrcadlo? Vezměte třeba momentky z rodinného života a nalepte je podél okrajů.

Nový závěs

Všimli jste si někdy, jak velkou změnu dokáže provést úplně obyčejný koupelnový závěs? Hodí se k tomu naprosto dokonale: Jde o velikou plochu, která je hodně vidět, ale zároveň příliš nestojí a snadno jej vyměníte nebo shrnutím upravíte vzhled koupelny. Nemusíte pořizovat nejlevnější igelitový závěs, k dostání jsou i textilní se speciální vodoodpudivou vrstvou. Případně si pořiďte závěsů několik a podle nálady je můžete každých několik týdnů obměnit. Co takhle třeba koupit jeden ve svěžích barvách na jaro a léto a jeden hřejivější textilní pro podzim a zimu?

Vsaďte na doplňky

Bez milosti vyhoďte ošklivé plastové nebo dokonce kartonové krabice, ve kterých jste doteď skladovali svoji kosmetiku a další potřeby. Vaše koupelna potřebuje doplňky, které ji pozvednou, udělají z ní luxusní lázně a bude radost na ně pohledět. Nakupte proutěné košíky, porcelánové dávkovače na mýdlo a kelímek na kartáčky. Staré ručníky vyšisovaných barev degradujte na úklidové hadry a kupte si sadu ručníků a osušek v jedné barevnosti, která bude ladit s koupelnou. Uvidíte, že místnost okamžitě prokoukne.

Z bílých obkladů vzorované

A nakonec tu máme tip pro ty, kdo si opravdu libují ve výtvarnu. Pokud jsou ve vaší koupelně bílé kachličky nebo dlažba, vyzdobte je vzorkem, podobně jako v prvním bodě. Opět to může být tištěný dekor, malba podle šablony nebo zcela volný styl. Ne každý si pochopitelně věří natolik, aby se rovnou vrhl na kachličky se štětcem, ale nemusíte zoufat, je tu ještě další možnost: Samolepky. Ano, ty bytové samolepky, které byly velkým hitem docela nedávno a dodnes se dají běžně koupit. Sežeňte si sadu s menšími motivy a polepte svoje obklady v koupelně tak, aby dohromady vytvořily dekorativní obrazec.

ab
ab
ab
ab
ab