Kategorie

Jarní tvoření pro děti aneb čím je doma zaručeně zabavíte

Jarní tvoření pro děti aneb čím je doma zaručeně zabavíte

Opět jsme zůstali ve svých domovech, děti se stále učí on-line a zabavit je může být čím dál těžší. Máme pro vás pár nápadů na vyrábění, které je rozhodně bude bavit.

Vajíčka podle vlastní fantazie

Papír, provázky, filc, mašličky, třpytky –⁠ zkrátka to, co doma jistě každý najde –⁠ upotřebíte při vytváření vajíček. Malým dětem můžete tvary vystříhat z bílé čtvrtky a nechat je, aby ke zdobení použily vodové barvy, pastelky nebo fixy.

 

Hotová vajíčka stačí navléknout na provázek a pověsit na větvičky. Budou vám svou veselostí a energií, kterou do nich dětičky vložily, zdobit domov celé jaro.

Skládám, skládáš, skládáme

Skládání a stříhání zlepšuje dětskou motoriku, i proto je tvoření s dětmi tak důležité. Na roztomilé zajíčky stačí papír (ať už barevný, nebo bílý, který si děti mohou ozdobit, jak chtějí).

 

Zajíčky můžete zavěsit na provázek do girlandy a použít jako velikonoční dekoraci třeba do pokojíčku.

Šnečku, šnečku, vystrč růžky

Tenhle stojánek na vajíčka děti pobaví! Ulita šnečka může hrát všemi barvami, stejně jako jeho tělo, které lze vyrobit z bílé čtvrtky a pomalovat. A pokud nemáte pohyblivá očka na nalepení, nevadí, děti je mohou nakreslit silnějším fixem.

Věnec si nezaslouží jen Vánoce

Děti nejvíc baví, když mohou zdobit dle vlastní fantazie. Z proutků jim vyrobte jednoduchý věnec a následně doma posbírejte vše, co by se mohlo hodit na jeho vyzdobení. Pokud nic takového nemáte, vystříhejte květiny z papíru, malí umělci je dotvoří třpytkami a barvami. A šup s nimi na věnec!

Hokus pokus

Až budete letos barvit vajíčka, proměňte kuchyň v pokusnou laboratoř, ve které ale nepoužijete žádnou chemikálii, jen samé zdravé věci.

 

Co a jak barví?

  • cibulové slupky –⁠ hnědá
  • kurkuma –⁠ žlutá
  • zelí –⁠ světle fialovo-modrá
  • borůvky –⁠ modrá
  • špenát –⁠ žluto-zelená
  • červená řepa –⁠ červená

Pomozte přírodě

Ještě než jaro úplně převezme žezlo, ptáčci stále ještě budou rádi za přilepšení. 

 

Jak na lojovou dobrotu pro ptáčky?

Potřebovat budete hovězí lůj, semínka, drcené ořechy a ovesné vločky. Vše promíchejte a namačkejte třeba do plastového kelímku nebo skořápky od kokosu, kterou pověste na větev stromu. 

Netradiční zahrádka

Skořápky vajíček můžete nejen barvit, klidně je použijte jako malé vázičky nebo květináčky. Na první možnost vám stačí je pouze pořádně vymýt, nalít do nich vodu a naaranžovat květiny. Na druhou je postup na začátku stejný, ale místo vody do každé skořápky nasypte asi dvě lžíce substrátu, vhoďte pár semínek, třeba travního osiva nebo řeřichy a zalívejte troškou vody.

ab
ab
ab
ab
ab