Kategorie

Jarní soutěž o nábytek za čtyři tisíce

Soutěžte se Světem bydlení a firmou Jeko a můžete získat poukázku v hodnotě čtyř tisíc korun. Co takhle třeba nový kempingový nábytek?
 

Zahradní nábytek je od jara až do podzimu nepostradatelnou součástí každé zahrady nebo terasy. Jeho náplní je vytvořit co nejpohodlnější posezení a zpříjemnit každou chvilku, kterou na zahradě strávíme s rodinou nebo přáteli.

Soutěž byla ukončena, děkujeme za váš zájem.

Zahradní nábytek můžeme pořídit v několika materiálech nebo jejich kombinacích, ale ne každý se hodí například pro cestování nebo na dovolené. Aby se vešel do kempingového vozu nebo zavazadlových prostor automobilu, měl by splňovat několik kritérií. Nesmí být zbytečně těžký a musí se dát složit. Kromě toho by měl být za rozumnou cenu a také zpracován v atraktivním provedení. Ideálním nábytkem pro cestování je kempingový nábytek, který je lehký, skladný a snadno se přenáší. Dále je vhodný pro dobrodružné nocování pod stanem, na víkendovou chatu a uvítají jej také vášniví rybáři na svých celodenních výpravách. Některé výrobky kempingového nábytku se ale hodí i na balkon či na terasu menších rozměrů nebo také jako letní prázdninové zpestření do dětských pokojů. Konstrukce kempingového nábytku bývá obvykle z pevné oceli nebo ze dřeva. Oba materiály mají povrchovou úpravu, která nábytek ochrání před vlhkem, slunečními paprsky i plísní. Ať už se jedná o kovový zahradní nábytek, dřevěný nebo jiný kempingový nábytek, obyčejně jej doplňuje textilní materiál, jako jsou sedáky a také potahy. Ty si ostatně můžeme vybrat v mnoha designech i barvách. Můžeme je různě kombinovat nebo si pořídit celý set kempingového nábytku. Ten obsahuje vždy jeden stolek a nejméně dvě židle. Zahradní kempingové stoly mívají odkládací desku z plastu, která se dobře udržuje a je odolná vůči poškrábání. Všechny stoly jsou stabilní a lze je jednoduše a rychle složit. Kempingové židle a židličky jsou rovněž skládací. Některé z nich jsou polohovatelné, zejména pak kempingová zahradní lehátka se dají nastavit až do tří různých úhlů. Nosnost židlí i lehátek závisí na konkrétním výrobci a zpracování, většinou je ale jejich maximální zátěžová hmotnost 100 kg.

 
Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab