Kategorie

Jaký materiál oken vybrat?

Jaký materiál oken vybrat?
(komerční sdělení) 

Promyslete, kde budou okna sloužit

Výběr nových oken by měl odrážet, kde budou okna instalována. Pokud je byt u rušné křižovatky, na větrem namáhaném místě, či je žádán pasivní standard bydlení, vždy je třeba volit odpovídající profil.  Parametry oken závisí zejména na stavební hloubce profilu a izolačním zasklení. Nelze podcenit ani výběr doplňků. Pohodu bydlení zásadně ovlivní výběr kvalitního stínění, ať již vnitřního nebo venkovního. Nelze zapomínat ani na prvky bezpečnosti, protože okna bývají nejčastějším vstupem pro nezvané hosty. Z hlediska materiálu jsou rozhodující osobní preference a cenové možnosti. Tepelně izolační parametry moderních oken splňují požadavky norem a nelze říci, že by některý materiál byl výrazně horší. Rovněž neplatí známý předsudek, že plastová okna „nedýchají“ a rosí se. K rosení může dojít bez ohledu na materiál, rozhodující je vlhkost a teplota v interiéru.

Plastová okna stále vedou

Plastová okna jsou v ČR díky výhodnému poměru kvalita – cena stále nejpopulárnější. Jejich velkou předností je bezúdržbovost, povrch plastových oken nevyžaduje kromě běžného omytí žádnou zvláštní péči. Nejžádanější jsou bílá okna, ale dekory dřeva či šedé odstíny imitující hliník jsou u zákazníků rok od roku oblíbenější. Z hlediska životnosti plastových oken hraje u větších oken a sestav důležitou roli kvalita vnitřní kovové výztuhy profilu, která zaručuje tvarovou stabilitu. Důležité je také použité kování, které je nejvíce namáhanou částí oken.

Dřevěná eurookna – klasika v moderním kabátě

Dřevěná okna jsou klasikou, která se uplatní všude, jsou však dražší než běžná plastová okna. Eurookna jsou vyrobena z vícevrstvých lepených eurohranolů, díky kterým mají výborné tepelně izolační vlastnosti a také vynikající tvarovou stálost. Lze z nich vyrobit nejenom netradiční tvary oken, které plast někdy neumožňuje, ale také značně rozměrné prvky. Alfou a omegou životnosti eurooken je kvalita povrchové úpravy. Vekra vyrábí svá eurookna dílcovou metodou, která zajišťuje hloubkovou impregnaci dřevěných částí ještě před sesazením okna. Automatické nanášení jednotlivých vrstev a řízené sušení zajišťuje prvotřídní a stálou kvalitu všech oken. Plně automatizovaná výroba zajišťuje, že okna nemají estetické nedostatky v podobě viditelných suků a ani po letech nedochází k výronům pryskyřice.

Dřevohliníková okna – investice do budoucnosti

Dřevohliníková okna v sobě spojují přednosti dřevěných eurooken a zároveň dokonalou ochranu oken před vlivy počasí. Hliníkové opláštění je bezúdržbové a díky široké škále barevného provedení včetně dekorů dřeva umožňuje dokonalé sladění oken s fasádou domu. Jejich životnost je prakticky neomezená a bez nadsázky lze říci, že patří mezi špičkové produkty a pro majitele jsou tak investicí, která se bohatě vyplatí.

Hliníková okna nejen do veřejných prostor

Doba, kdy hliníková okna se až na výjimky vyskytovala v komerčních prostorech, je již minulostí. Hliníková okna se stále častěji uplatňují v moderních rodinných domech. Jejich hlavní výhodou je doslova jejich nezničitelnost. Jsou ideální pro velké rozměrné prvky, zimní zahrady a další atypické prvky. Dříve než se rozhodnete, jaká okna si vyberete, promyslete si, co od nich očekáváte, předejdete tak případnému nepříjemnému rozčarování z nákupu. Podívejte se také na nabídku okna Vekra tradičního českého výrobce oken a dveří. Najdete zde okna a dveře pro každou stavbu a navíc se zárukou výroby v ČR a spolehlivým a rychlým servisem.

ab
ab
ab
ab
ab