Kategorie

Jaké židle vybrat do kuchyně?

Jaké židle vybrat do kuchyně?
Dřevěné židle, plastové židle, polstrované, barové židle a plno dalších. V dnešní době na trhu najdete mnoho jídelních židlí, které mají různý materiál, tvary a barvy.
Na židli člověk tráví poměrně dost času, pokud se jedná o jídelní židle, jistě uvítáte u svého oběda či večeře pohodlí. Je tedy důležité vybírat židli nejenom podle vzhledu, ale také podle toho, zda je pohodlná a jestli se vám na ní sedí dobře.

Pro jaké židle se rozhodnout?

Jídelních židlí je opravdu nespočetné množství. Jednou z možností jsou například dřevěné židle s čalouněním, další možností můžou být například velmi módní židle z plastu, které se pyšní nejsnadnější údržbou, stejně jako kovové. V zásadě platí, že do malého kuchyňského koutu je lepší koupit lehčí židle (plastové židle). Naopak do prostorné jídelny si můžete dovolit pořídit mohutné židle, které mají vyšší opěrátko. Židlí můžete pořídit libovolné množství. Pokud jste milovníky společných večeří s rodinou a přáteli, můžete přikoupit například o dvě židle více.

Jaké by měla mít židle rozměry?

Optimální rozměry židle se budou odvíjet od vaší váhy a výšky. Měly by však vždy platit následující pravidla. Sedák by měl být o něco níž, než jsou vaše kolena. Správnou hloubku sedáku zvolíte tak, že se plně opřete a položíte celá chodidla na zem. Nyní by měla zůstat mezera mezi podkolením a hranou sedadla. Šířka sedáku by měla být o pár centimetrů širší než pánev. Pokud si pořizujete jídelní židle s opěradly, měly by být tyto opěradla asi o 3 cm výš než váš loket.

Jak vybrat barovou židli?

Dříve jsme je vídaly pouze v kavárnách a barech, nyní jsou však barové židle součástí mnoha domovů. Jestliže víte, že budete barové židle používat často, jistě uvítáte čalouněný sedák. Barové židle jsou velice praktické právě tehdy, když mají nastavitelnou velikost a jsou otočné. Barové židle se jistě stanou skvělým designovým doplňkem vašeho interiéru.

ab
ab
ab
ab
ab