Kategorie

Jaké jsou trendy v povlečení?

Postel je místem, ve kterém strávíme zhruba třetinu života. Každý večer do ní s potěšením uléháme a ráno ji nechceme opustit. Je to naše útočiště, a tak bychom se měli zaměřit na její zařízení. Pohodlnou postel dělá především dobrá matrace a příjemné povlečení.
My se zaměříme na to druhé. Také povlečení prochází neustále inovací, ať už se to týká použití barev či vylepšování materiálů. Ložnímu prádlu však stále vévodí bavlna. Různé české i zahraniční společnosti z ní vyrábí lůžkoviny s veselými vzory i překrásné designové kousky, které dodají ložnici styl. Jak si mezi nimi vybrat?

Materiál záleží na ročním období i vaší pohodlnosti

Klasickou možnost mezi materiály představuje bavlněné povlečení. Je totiž savé, prodyšné a měkké. Velké oblibě se v posledních letech těší také jeho další varianta – krep, který sám o sobě není materiálem, jedná se pouze o jinou úpravu bavlny. Krepové povlečení poznáte na první pohled, jelikož je zvrásněné v pravidelných proužcích. Díky tomu se nemusí žehlit, je tedy ideální možností pro lenochy i časově vytížené hospodyňky. Na zimu je dobré se vybavit flanelovým povlečením, které krásně hřeje. Je také vyrobeno z bavlny, ale použitá látka je hustěji tkaná a má vyšší gramáž. Flanel je příjemně měkký, nicméně aby měkkost vydržela, je nutné ho prát podle pokynů výrobce. Na zimu je vhodný také mikroflanel, jenž se vyrábí z umělého vlákna, avšak svou strukturou je na dotek podobný například plyšovým mazlíčkům. Trochu méně časté a luxusnější možnosti představují satén a damašek. Oba dva materiály velmi dlouho vydrží a uspokojí vaše potřeby, pokud hledáte nejvyšší kvalitu.

Barva by se měla hodit do interiéru

Co se týče barev a vzorů, aktuálně jsou trendy florální motivy, ať už drobné kvítky či velké květy přes celou šíři. Další sázkou na jistotu jsou nesmrtelné proužky v různých barevných variacích. Barvu byste měli volit podle barvy zdí a vašich osobních preferencí. Do každé ložnice se budou hodit například elegantní černo-bílé dezény. Je jen na vás, zda upřednostňujete minimalistický styl, nebo výrazné vzory.

České povlečení je zárukou kvality

Nízká cena by neměla být jediným kritériem, podle kterého ložní prádlo vybíráte. Důležitý je především materiál. Nedoporučujeme nakupovat v tržnicích či v supermarketech. Lepší je se spolehnout na domácí výrobce a zakoupit české povlečení namísto nekvalitních napodobenin z Číny. Velký výběr českých lůžkovin najdete na RodinnéBalení.cz.
ab
ab
ab
ab
ab