Kategorie

Jaká koupelna právě frčí?

Jaká koupelna právě frčí?

Jak zařídit a uspořádat moderní koupelnu, aby zůstala stále krásná a nadčasová a vy si čas strávený v ní dokonale užili? Poradíme vám hned několik tipů! 

Vsaďte na přírodní materiály, které nikdy neomrzí. Dobře si ale promyslete, jaké zvolíte, protože do koupelny je potřeba dávat co nejvíc odolné. Jedním z nich je jednoznačně mramor, ale ten je zase finančně náročnější. Pak je vhodný umělý kámen nebo kvalitní dřevo, jako je například speciálně ošetřený dub. 

Dalším stavebním kamenem pro dokonalou moderní koupelnu je to správné umyvadlo. Vsaďte na smaltovou ocel, která je odolná, elegantní, a přesto, že je momentálně dost trendy, není ještě příliš rozšířená, takže budete i originální. 

 

Také se nebojte experimentovat a kombinovat jak barvy, tak tvary samotného umyvadla i skříňky, na kterou ho umístíte. 

Volně stojící vana. Ano, možná ji znáte z romantických filmů, ale to je přesně ten důvod, proč byste si měli tento trend dopřát i u sebe doma. Kdo by netoužil po koupeli jako z pohádky? 

 

Jestli jste spíše sprchovací typ, vybírejte z prosklených a prostorných, pokud to vaše koupelna dovolí, sprchových koutů. Zapomeňte na jakékoliv vaničky nebo podstavce, sprchové kouty jsou nejkrásnější takové, které jsou přímo na podlaze. Mají zabudovaný odtokový žlab nebo podlahovou vpusť. Pro naprosto dokonalý efekt můžete do sprchového koutu zvolit dlažbu á la kamínky. 

Jaké barvy zvolit? Koupelna už není jen o bílé. Možná trochu překvapivě frčí v koupelnách černá, ale jakékoli další veselé a výrazné barvy jsou vítány. Jen to nepřežeňte s přílišnými kombinacemi. Stačí si zvolit jeden nebo dva odstíny, které snoubíte právě s bílou či černou. 


Obecně můžeme doporučit spíše studené barvy, které dodávají nádech svěžesti a podtrhují pocit čistoty. Je to zejména modrá, zelená nebo fialová. 

Nezapomínejte na doplňky. Byť lehce nepraktické, tak ovšem velmi moderní jsou otevřené police. Také můžete využít proutěné košíky. 

 

Určitě nezapomínejte na živé zelené květiny, svíčky, věšáky na župany a koberečky sladěné do barvy koupelny. 

ab
ab
ab
ab
ab