Kategorie

Jaká kočka se hodí právě k vám domů?

Prvním důležitým krokem je výběr vhodného plemene. Neméně důležité je pořízení vybavení, které zajistí pohodlný život jak naší kočce, tak i nám samotným.

Chceme kočku! Ale jakou?

Zamysleme se, kolik času můžeme kočce věnovat. Pokud jsme často doma, můžeme si vybrat nějaké z plemen, které vyžadují intenzivní společnost. Jedná se například o kočky siamské, orientální, ragdolly nebo bezsrsté sphynxe. Tyto kočky vyžadují hodně pozornosti. Pokud se jim společnosti nedostává, budou se trápit. Svoje osamocení mohou řešit i demolováním interiéru. Řešením může být pořízení druhé kočky.
 
 
Mezi klidnější plemena patří ruská nebo britská kočka. Disponujeme-li velkým prostorem, pořídit si můžeme mohutné kočky, jako je kočka norská nebo mainská mývalí. Uvažujete o tom, že byste si domů přinesli klasickou kočku domácí? I tyto kočky se poměrně snadno přizpůsobí životu v bytě. Nezapomeňte však navštívit veterináře, který kočičku naočkuje a zbaví vnitřních i vnějších parazitů.

Kočku, nebo kocoura?

Kočky jsou v porovnání s kocoury klidnější. Nevýhodou kocourů může být občasné značkování svého teritoria. Provádějí to zejména tehdy, pokud žijí v páru. Necháme-li kocoura vykastrovat, jeho vlastnosti se zásadně změní. Stává se klidnějším, vyrovnanějším, neznačkuje a navíc se dokonce dožívá vyššího věku.

Vybavení, které nesmí chybět

Pokud nechcete, aby si kočka udělala prolézačku z vaší nové sedačky, pořiďte jí škrabadlo. Kočky po něm rády lezou a odpočívají na něm. Měly by mít také svůj pelíšek, umístěný na klidném místě, kde budou lenošit a kde se mohou cítit bezpečně. Odmalička učíme kočku chodit na záchůdek.
 
 
Není to žádná těžká práce. Kočka je od přírody čistotná a svoji potřebu vykonává v místě, kde může hrabat. Moderní kočičí záchodky umí maximálně pochycovat zápach. Záleží na stelivu, které tam umístíme. Kvalitní pětikilové balení steliva se pohybuje kolem dvou set korun. Pro jednu kočku vydrží zhruba na dva měsíce. Jednou za dva měsíce bychom měli kočičí toaletu důkladněji vyčistit.
ab
ab
ab
ab
ab