Kategorie

Jak žijí milovníci zeleně?

Jak žijí milovníci zeleně?
Rostliny jsou skutečnou vášní mnoha z nás, nechte se proto inspirovat i okouzlit!

Přichází to plíživě. Nejprve máte rostliny na parapetu, pak na skříních, stoličkách a než se nadějete, není pro kytky kam šlápnout. Ale to určitě není na škodu, protože právě květiny vám přináší do domovů tolik radosti a samotný domov také utvářejí.

A není to jen o pouhém žití s rostlinami, ale o přizpůsobení se jim svou domácností. Jde například o to, že si postupně hledáte cestu k přírodním materiálům a k přírodě jako takové. Už jen díky tomu se vám bude žít lehčeji a šťastněji

Dřevo v kombinaci s kovem působí velmi útulně, obzvlášť když jej podtrhuje například světlá výmalba pokoje. V takovém prostředí pak rostliny nejen prospívají, ale ještě přirozeně vynikají a dodávají svou barevností pokoji optimistický nádech.

Stále zelené rostliny by se skutečně daly považovat za ideální společníky. Díky tomu, že neodkvétají, můžete se z nich plnohodnotně těšit celý rok bez rozdílu. Mimo to, péče o ně je mnohem méně náročná než o rostliny kvetoucí. 


Pokud tedy květiny milujete, ale neumíte se o ně dobře starat, pořiďte si takové, které přežijí opravdu všechno. Mezi ně patří například Aloe Vera, Juka, Fíkus Benjamin, Lopatkovec nebo Dracéna. 

Velmi zajímavé může být i hledání souvislostí mezi doplňky a svými květinami. Zkuste jejich barevnost podtrhnout i skrze jiné vybavení v místnosti, například povlečením s květinovými motivy nebo roztomilými naivními nebo úplně jednoduchými kresbami rostlin. Milovníci květin se zkrátka poznají na první pohled. 

Nejkrásnějším doplňkem jsou pak vysoké rostliny, které nejenom že působí exoticky, ale podtrhují skutečnou velikost prostoru, ve kterém jsou umístěny.

Přečtěte si také náš rozhovor s Lenkou Hrubou, která má pohádkový ateliér Zahrada na niti, kde pěstuje a prodává levitující rostliny kokademy. 

ab
ab
ab
ab
ab