Kategorie

Jak zařídit ložnici podle Feng shui?

Jak zařídit ložnici podle Feng shui?

Spíte denně poctivých 8 hodin, a přesto se cítíte nevyspalí? Zkuste nábytek v ložnici přestavět na jiná místa, možná vám právě to pomůže.

Nejzákladnějším pravidlem, a to nejen u čínského učení Feng Shui, bývá dodržování pořádku. Pokud ani to nedodržujeme, můžeme se snažit maximálně, ale poměrně zbytečně. Stejně tak do ložnice nepatří televize, což je poměrně nový a módní doplněk, který spousta rodin preferuje. Do ložnice chodíme odpočívat, neměla by zde být ani jiná elektronika, která poskytuje rozptýlení.

 

Možná trochu překvapivě, ale v ložnici by neměly být ani květiny, když už na ně ale přijde, neměly by mít špičaté listy - ty totiž působí agresivně.

Pamatujte, že barvy ložnice by měly být jemné a laděné spíše do tlumených tónů, ideálně do zemitých barev. Není tedy vhodné vybírat barvy křiklavé a příliš bláznivé.

 

Pro člověka je také důležité, aby měl po probuzení příjemný pohled, to znamená, že by se vám vaše ložnice měla především vizuálně líbit. Vyberte proto barvu, která vašemu oku lahodí nejvíce, dekorace, stejně jako barvu, volte spíše decentnější. V ložnici se často větrejte nebo používejte kvalitní čističku vzduchu.

V ložnici byste také měli preferovat světlo spíše tlumené. Samozřejmě není problém, pokud zvolíte světlo barevné, ale opět zde platí, že barvy by měly být spíše jemné. Pokud toužíte po originálním světle, zavěste si do okna například křišťálovou zvonkohru, bude pak odrážet sluneční paprsky a tím vám zprostředkuje příjemnou atmosféru.

Co se týče nábytku, v ložnici by ho nemělo být příliš mnoho - jak jsme již zmiňovali, zapomeňte například na psací stůl, na němž máte počítač. Rozmístění nábytku je velmi důležité. 

 

Tady je několik užitečných tipů:

  • Postel by měla být přístupná z obou stran a na každé straně by měl být noční stolek
  • Postel by měla být ukotvena - ideálně čelem ke zdi
  • Nevybírejte si postel s úložným prostorem, odkládanými věcmi v něm zabráníte proudění energie čchi (ovšem uznáváme, že tento prostor je mnohdy nezbytný)
  • Nad postel bychom neměli umisťovat doplňky, prostor je vhodné nechat prázdný
  • Postel by neměla být přímo pod oknem

 

Čtěte také: Jak zlepšit bydlení s rostlinami podle feng shui

ab
ab
ab
ab
ab