Kategorie

Jak vypadá dokonalá matrace?

Pokud nespíme dobře, dochází ke zhoršování našeho psychického a následně i fyzického stavu. Přinášíme vám proto hned několik rad, kterými byste se při výběru vaší nové matrace měli řídit.

Spolehněte se sami na sebe

Každý člověk je jiný, takže rozhodně není pravda, že se každému bude spát na jedné matraci stejně. Ideální matrace je taková, která vyhovuje individuálním potřebám. Nespoléhejte se tedy na rady druhých, ale výhradně jen sami na sebe.

Jaký materiál zvolit?

Na výběr je z několika možností. Oblíbené jsou matrace z líné pěny. Tento materiál totiž zaručí, že se matrace dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla. Ne všem ale toto vyhovuje. Velký komfort přinášejí také latexové matrace do postele – ty mají vynikající ortopedické vlastnosti. Koupit můžete i matrace gelové, ty jsou například i vynikající volbou pro osoby s nadváhou, protože gel dokáže dobře držte větší tlak. Oblibě se těší také moderní pružinové matrace.

7 zón je lepší volba

Lépe uděláte, pokud zvolíte matraci se sedmi zónami. Zóny totiž mají různou tuhost, takže poskytují každé části těla ideální oporu.

Šanci na vyzkoušení využijte!

Pokud prodejce nabízí možnost, že si můžete matraci vyzkoušet přes noc, využijte toho. Jedině tak totiž poznáte, jestli je pro vás matrace vhodná či nikoliv. Pokud to prodejce nedovoluje, nebojte se vybraný model vyzkoušet přímo na prodejně. Na matraci si poležte minimálně 10 minut a vyzkoušejte různé polohy.

Pozor na tvrdost

Existují matrace tvrdé, střední a měkké. Některé modely mají různou tvrdost z každé strany. Pokud kupujete partnerské matrace, dejte si právě na toto velký pozor. Oběma partnerům musí vyhovovat to samé! TIP – matrace nakupujte výhradně u prověřených prodejců. Velký výběr matrací za dobrou cenu najdete na kralovske-spani.cz.

ab
ab
ab
ab
ab