Kategorie

Jak vybrat vchodové dveře

Jak vybrat vchodové dveře
Vchodové dveře v první řadě chrání vaše soukromí a váš majetek. Jak ale vybrat ty správné? Jiné vlastnosti budou vyžadovat vchodové dveře do bytu v paneláku a dveře do domku se vstupem ze zahrady.
Projděme si jednotlivé nároky na vstupní dveře krok za krokem.

Ochrana před zloději

Nezvaným hostem nemusí být jen teta Kateřina ze „Saturnina“ – to vědí v první řadě pojišťovny, které po vás ve smlouvě budou s největší pravděpodobností požadovat bezpečnostní dveře třídy 3.  To jsou takové, které odolají zloději s páčidlem a mechanickou ruční vrtačkou. Při výběru těchto dveří nezapomeňte na bezpečnostní kování a zámek s cylindrickou vložkou. Bezpečnost můžete zvýšit také přidáním dalších zámků nebo ochranou pantů proti vysazení.

Kde instalovat dveře protipožární?

Protipožární vchodové dveře je praktické pořídit do nájemního domu s více byty, například do paneláku, aby odolaly ohni i žáru a zadržely plameny před vaším prahem. Protipožární dveře mívají odolnost 30 a 45 minut a přinejmenším vám prodlouží čas na evakuaci členů rodiny a nejcennějšího majetku. Naopak v rodinném domku se ochranou proti požáru u vchodových dveří zabývat nemusíte – není moc pravděpodobné, že by k vám požár dorazil ze dvorku nebo z ulice. Protipožární dveře byste však měli mít nainstalovány v kotelně nebo zkrátka v místnostech, kde riziko vzniku požáru hrozí. Například v dílně, pokud v ní pracujete s otevřeným ohněm.

Snižte i hluk zvenčí

Pokud bydlíte v domku a vaše vstupní dveře vedou do zahrady, postačí vám běžné vstupní dveře bezpečnostní. Ty samy sníží veškerý nežádoucí hluk zvenčí dostatečně. Pokud bydlíte v paneláku a netoužíte vědět, kdo zrovna čeká na chodbě na výtah a o čem tam s kým mluví, pak se protihluková úprava vyplatí. Tu tvoří jednak posílená dveřní výplň, jednak i kvalitní těsnění po celém obvodu dveří. Pečlivě vyberte výrobce A to nejdůležitější – kde ty správné dveře sehnat? Výrobců i modelů je mnoho, důležité je, aby dveře měly náležitou certifikaci. Nemusí jít ani o těžké dveře pobité plechem – elegantní jsou například vstupní dveře společnosti Solodoor s dřevěnými zárubněmi, zesíleným smrkovým rámem a robustní výplní z plné dřevotřísky. Vyznačují se také zvukovou izolací v hodnotě 37 decibelů, díky které jsou ideální k instalaci v panelových domech.
ab
ab
ab
ab
ab