Kategorie

Jak vybrat ten správný bazén

(komerční sdělení) Poradíme vám, jak při koupi bazénu postupovat i jaké parametry si pohlídat.
Nejprve byste si měli ujasnit, kde a jak často budete bazén využívat. Na trhu jsou bazény určené pro zabudování do země jako například betonové, železobetonové, či samonosné, nadzemní, anebo nafukovací. Pro zapuštěný bazén musíte mít stavební povolení. Levnější nafukovací bazény se zase hodí spíš na menší zahradu a vynikají snadnou instalací i deinstalací. Ideální variantou k nafukovacím bazénům jsou bazény nadzemní. Mají jednoduchou kovovou konstrukci a kovové lišty se svislými vzpěrami zajišťujícími stabilitu. K dostání jsou ve tvaru kruhu třeba i v dřevěném provedení a montáž zvládnete sami podle návodu.

Velikost a tvar

Určitě je dobré pořídit si takovou velikost bazénu, ve kterém lze bez problému plavat. I děti jednou vyrostou a budou vám pak vděčné, že jste se rozhodli pro větší variantu. Pro kondiční plavání stačí rozměr 2,5 x 4,5 metru. Pro rodinné koupání je vhodnější bazén nejméně 6 x 3 metry velký. Minimální hloubka v bazénech by měla být alespoň jeden metr. V současné době již není problém vybrat si bazén jakéhokoliv tvaru. Nemusíte mít pouze kulatý, oválný nebo čtvercovitý. Netradiční tvar může být skvělým řešením při nedostatku prostoru nebo pro ozvláštnění vaší zahrady. Výstavba bazénu dnes již není limitovaná pouze na rovný terén. Důležitá je ale dostupnost přívodu vody, kanalizace a elektrických rozvodů. Čím jsou blíže domu, tím stavba bude levnější. Dobré je také neumisťovat bazén do přímého sousedství vzrostlých stromů. Padající listí by vám zbytečně ztěžovalo údržbu. Kromě samotné výstavby bazénu je nutné si pohlídat také úpravu jeho okolí. Povrch nesmí být kluzký, aby nedošlo k úrazu.

Cenová relace

Pokud zvažujete levnější variantu, nejekonomičtější je pořízení nadzemního bazénu. Nafukovací bazény jsou také příjemné zejména tím, že vás finančně příliš nezatíží. Podle velikosti a příslušenství se dají koupit již zhruba za cenu od tří tisíc korun. V této ceně však nemáte zahrnuto žádné příslušenství. Poměrně levné jsou také pozinkované nebo plastové bazény. Betonové mají zase delší životnost. Ať tak nebo tak bazén by vám měl sloužit minimálně dvacet let. Podstatné je si také uvědomit, že pár peněz dáte také za doplňky, jako jsou schůdky či solární příslušenství a v neposlední řadě také za pravidelnou údržbu a věcí k ní určených.

Údržba a příslušenství

K údržbě bazénu je potřeba kromě bazénové chemie a speciálního vysavače hlavně písková filtrace. Ta efektivně odfiltruje nečistoty, je ekologická a nezanechává žádné známky znečištění v okolí. K venkovním bazénům je praktické pořídit si solární sprchu. Solární sprchy ohřívají vodu za velmi krátký čas, jsou maximálně ekologické a nemusíte tím pádem řešit žádné problémy s vodovodním potrubím. Příjemným doplňkem pro dospělé i děti jsou určitě také schůdky, které vám pomohou dostat se pohodlně do bazénu. Dalším velkým pomocníkem z oblasti bazénových doplňků je bezpečnostní zábradlí. Řeč je o tzv. pasivní ochraně, kterou využijete především, pokud máte malé ratolesti, které vyžadují zvýšenou pozornost. Pořídíte-li si menší bazén, jistě oceníte protiproud, který vám poskytne možnost dobře si zaplavat i v bazénu menších rozměrů.

Kde nakupovat

Nejlevnější a také nejrychlejší cestou je pořídit si vysněný bazén u internetového prodejce. Většinou je možné si daný typ prohlédnou předem v showroomu, abyste měli jistotu, že právě tenhle je pro vás opravdu ten pravý. S bazénem je léto o tolik pestřejší a zábavnější, vyzkoušejte to i vy!

zdroj : HAWAJ.cz

ab
ab
ab
ab
ab