Kategorie

Jak vybrat kvalitní povlečení? A kde ho sehnat?

Také se vám často stává, že si pořídíte krásné povlečení, které ale po jednom vyprání ztratí zářivé barvy, po pár týdnech ztratí i svůj tvar a vám zbude nic než kus hadru?

Možná si vybíráte nevhodný materiál povlečení. Anebo nakupujete na špatných místech. Poradíme vám, kde seženete povlečení, které vám bude sloužit roky!

Klíč ke správnému výběru povlečení je …

… volba materiálu! Většina z nás vybírá povlečení podle barvy či designu, ale jako první bychom se měli rozhodnout dle materiálu. Nejčastěji se setkáte s povlečením z polyesteru, které vás naláká na nízkou cenu. Polyesteru se ale zkuste vyhnout obloukem – je to právě tento materiál, který ztrácí barvy i tvar. A navíc není prodyšný ani savý, což jsou hlavní vlastnosti, které od povlečení očekáváme. Tip: Ideální materiál na ložní prádlo je jednoznačně bavlna. Bavlněné povlečení je prodyšné, savé a příjemné na dotek.

Bavlna má mnoho tváří

Bavlna je materiál, který může procházet mnoha rozličnými úpravami. Povlečení z bavlny tak pořídíte pod mnoha názvy. A každý typ nabízí jiné vlastnosti. -          Povlečení z hladké bavlny je klasický typ, se kterým nikdy neuděláte chybu. Je prodyšné, savé a příjemné na dotek. -          Krepové povlečení se vyrábí z bavlny, ale i jiných materiálů. Krep značí úpravu látky, která následně nevyžaduje žehlení. Krepové povlečení z bavlny si současně drží všechny pozitivní vlastnosti bavlny. -          Flanel je také vyroben z bavlny. Pro svou hebkost a hřejivost je povlečení z flanelu oblíbené hlavně v zimních měsících. -          Bavlněný satén je vyroben ze 100% bavlny a díky speciální úpravě je hebký, měkký a na pohled lesklý, čímž připomíná právě satén. Povlečení z bavlněného saténu se vyznačuje vynikajícími termoregulačními vlastnostmi a je ideální k celoročnímu použití.

Kde pořídíte kvalitní povlečení za fajn ceny?

Všechny výše vypsané varianty pořídíte za super ceny na bonatex.cz. Vybírat můžete z nepřeberného množství motivů a barev. Kromě kvalitního povlečení zde pořídíte také ručníky, osušky, prostěradla, přikrývky i erotické prádlo.

ab
ab
ab
ab
ab