Kategorie

Jak vybrat kuchyňské spotřebiče?

Jak vybrat kuchyňské spotřebiče?
Když pomineme to, že mnozí z nás vybírají spotřebiče do kuchyně podle barvy, na co dalšího nesmíme zapomenout?

Tichost

Poměrně důležitým kritériem by měla být intenzita zvuku, který přístroj vydává. Pro kuchyňské spotřebiče je to obzvlášť důležité, protože lidé mívají s kuchyní spojený obývací pokoj a rádi se tam schází. Ta lepší myčka například při své práci nepřekročí práh o 40 dB, při této „hlučnosti“ ani nepoznáte, že je myčka v procesu umývání.

Velikost

Mnozí rádi s velikostí šetří, aby ponechali místo pro pracovní plochu, ne vždy je to ale nejšťastnější řešení. Samozřejmě záleží také na tom, kolik vás v domácnosti je, přesto nikdy nešetřete místem na chladničku, mrazák či myčku. U ledničky by to měl být objem s cca 50 až 70 litry objemu a 20 litry mrazáku na jednu osobu. Pokud jste čtyři, váš mrazák by měl být zhruba 80litrový.

Zabudovat, či nezabudovat?

S velikostí spotřebičů samozřejmě úzce souvisí to, zda spotřebiče nechat zabudovat nebo je nechat na lince volně stát. Ty volně stojící mají jednu velkou výhodu a to tu, že je můžete kdykoliv zcela bez problému vyměnit za jiné, ovšem designově lepší je mít zase vestavěné spotřebiče, které především vybíráte hned při zařizování kuchyně, nemusíte je řešit, až postupem času. Zde bohužel neexistuje žádná rada, vestavěných spotřebičů se ale vůbec nebojte, jednak vaše kuchyň skvěle vypadá a v případě rozbití to pro opraváře není žádný problém.

Myslete alespoň trochu na své zdraví

Velikost bychom měli, tichost také, ale co naše zdraví? Při výběru se nezapomeňte zajímat o to, nakolik šetrně se vybavení bude chovat k potravinám. Výkonné moderní lednice udržují potraviny mnoho dní čerstvé, stejně čerstvé jako v den nákupu. Stejně tak modernější fritézy si vystačí s minimem oleje - ve srovnání třeba stejně jako gril. A ačkoliv myčka nesouvisí v podstatě s tím, co jíme, i tam výrobci pomýšlejí na šetrnost – skrze likvidaci bakterií.

A jakou mám zvolit značku?

Zde je to samozřejmě ošemetná situace, každému vyhovuje značka jiná, ovšem jednu radu bychom měli – zkuste, pokud možno, volit spotřebiče od jedné, maximálně od dvou značek. Jednak se spotřebiče shodnou částečně svým designem, ale co je hlavnější, při případné opravě vám pomůže fakt, že jste „věrni“ své firmě.

ab
ab
ab
ab
ab