Kategorie

Jak vybrat hotel pro domácí mazlíčky

Jedete na dovolenou a nemáte kde přechodně ubytovat pejska nebo kočku? Zvířecí hotely a jiná zařízení umožňující přechodný pobyt už jsou k nalezení i u nás. Nesvěřte ale svého mazlíčka jen tak leckomu.

Samozřejmě je vždycky trochu stresující, když musíte své zvířátko opustit a nechat je s cizími lidmi. Ale pokud není k dispozici rodina ani přátelé, kteří by péči o zvíře zvládli (nebo jsou jednoduše taky na dovolené či zrovna mají příliš malé děti), nejlepší řešení je obrátit se na profesionály. Jen si je dobře vyberte.

Hotel, nebo osobní asistent?

Typ péče závisí na vaší preferenci a na tom, na co je zvíře zvyklé. Pokud je společenské a chce mít pocit, že je kolem něj živo, vyberte hotel nebo zvířecí "školku", kde jsou ubytováni i další chlupáči. Jestliže naopak vaše zvíře tráví část dne samo a vystačí si, zaplaťte si člověka, který jednou nebo dvakrát denně přijde, zvířátko zkontroluje, nakrmí, vyvenčí nebo jinak zaopatří.

Hledejte s předstihem

Možnosti u nás ještě nejsou tak pestré a především v době dovolených se volná místa rychle zaplní. Proto přemýšlejte nad ubytováním svého zvířete s dostatečným předstihem. Má to ještě jednu výhodu: Budete mít víc času si zkontrolovat, jak zařízení vlastně vypadá a jestli skutečně vyhovuje vašim požadavkům. Kromě toho dáte zvířátku šanci seznámit se s přechodnými páníčky a zjistíte, jestli je snese.

Sledujte charakter

S personálem se pochopitelně musíte dobře snést taky vy. Je normální, že se nebude věnovat jenom vaší kočce, pokud má na starosti dalších šest. Ale pokud máte pocit, že bere zvířata jenom jako zdroj obživy, raději se rozlučte. Nemáte ještě s žádným zařízením ani službou zkušenost? Zkuste se zeptat u svého veterináře, ten by mohl mít přehled.

Co je psáno, to je dáno

I když si s provozovatelem rozumíte a jste naladěni na stejnou notu, nespoléhejte na jeho dobré slovo. Pořád vám jde o bezpečnost vašeho zvířete. Písemně specifikujte všechno, na čem jste se dohodli, a zvláštní pozornost věnujte zdravotním otázkám, zvlášť pokud váš domácí mazlíček trpí nějakými potížemi. Kromě případných údajů o lécích nezapomeňte doplnit i kontakt na vašeho veterináře.

ab
ab
ab
ab
ab