Kategorie

Jak vybrat chladničku?

Jsou praktické spotřebiče a spotřebiče doplňkové vhodné pro naše pohodlí. A pak jsou spotřebiče, bez kterých nemůžeme být – jedním z nich je určitě chladnička. Podle zkušeností a zvyků se musíme rozhodnout, jak velkou chladničku vlastně potřebujeme a má-li být její součástí i mrazák.
Početná rodina s vlastní zahrádkou jistě ocení vysokou chladničku buď se stejně velkým mrazákem vedle ní (tzv. side-by-side), nebo alespoň velkou chladničku s příručním mrazákem a pro pultový mrazák najde místo ve sklepě. Naproti tomu dvojice mladých studentů nebo starší pár si vystačí s nízkou, třeba i podpultovou chladničkou s příručním mrazáčkem na led a pár nanuků. Velice oblíbené a praktické jsou kombinované chladničky, kdy ve spodní části je dvou až čtyř šuplíkový mrazák a v horní části samotná chladnička. Takovéto uspořádání s mrazákem dole je všeobecně praktičtější, jelikož mrazící část se otevírá mnohonásobně méně než chladnička.

Menší chladnička s příručním mrazáčkem

Chladnička uvnitř

Vnitřní uspořádání chladniček bývá klasické – u levnějších modelů bývají police drátěné, dražší modely je mají vyrobené z barveného průsvitného plastu nebo ze skla. Podobně je to i u mrazáku – některé modely nabízejí jednotlivé zásuvky na kolejničkách, aby manipulace s nimi byla velmi snadná. Nové chladničky nabízí řadu funkcí – jejich seznam je tak obsáhlý, že by vydal na samostatný článek – jednou z nejdůležitějších a nejpraktičtějších je beznámrazový nebo také samoodmrazovací mrazák (chladnička se dnes již zpravidla odmrazuje sama).

Kolik kompresorů

Kvůli pravidelnému odmrazování již nemusíme mít dvoukompresorovou chladničku, kde při odmrazení mrazáku jeden z kompresorů stále ovládal chladničku. Novinkou jsou navíc dvojzónové kombinované chladničky, kdy chladící obvod jednoho kompresoru je rozdělen na část mrazící a chladící.

Elegantní design chladničky Electrolux

Estetika chladničky

Nejčastěji nabízené chladničky jsou v bílé barvě. Moderní je design v nerezu nebo levnějším šedém nástřiku. Na trhu jsou modely vyrobené v retro stylu, které svými oblými chromovými madly a výraznými barvami připomínají například padesátá léta. Modely mohou být opatřeny displejem nebo LCD panelem a informují nás o obsahu a stavu potravin. Když je přerušena dodávka proudu, zavolají nám na mobil. Vnější design můžeme také sladit s nábytkem kuchyně a použít model vestavěný.
ab
ab
ab
ab
ab