Kategorie

Jak vybavit pokoj pro cestovatele?

Jak vybavit pokoj pro cestovatele?

Dá se i v pohodlí domova cítit jako na cestách?

Procestovali jste už půl světa, ale doma to všem přátelům i návštěvám můžete leda vyprávět? Možná by nebylo od věci nechat za sebe chvíli mluvit interiér! Nemáme na mysli zrovna sbírku mušlí a oblázků ze všech turisticky přístupných dalmáckých ostrovů (i když i ta by měla co do sebe!), nicméně existuje spousta skvělých a vkusných způsobů, jak svého vnitřního cestovatele vystavit na odiv. Možná jen pozor na to, abyste to úplně nepřehnali. 

Jako první možnost se nabízejí motivy světových metropolí. Jsou sice značně profláklé a tak trochu klišé, zato v jejich stylu najdete téměř jakýkoliv druh dekorací - od záclon přes povlečení až po dózy na sušenky. Stejně tak báješně zapadají do retro interiérů. Zkombinujte třeba několik námětů dohromady, jen pozor na mísení vzorů - v místnosti by měl v pozadí zůstat jednotící prvek - nejlépe souvislá barva stěn anebo právě celkový styl zařízení a vybavení. 

Logickým krokem je také využití kuriozit, které jste stihli na cestách posbírat. Retro kufr nebo robustní truhla ovšem neleží na půdě každému, a pokud zrovna nemáte podobně stylové suvenýry, ty “obyčejné” držte přece jen zkrátka. Rozhodnete-li se pro klasickou výstavku na polici, mějte na paměti, aby přihrádka či skříň držely jednoduchou barevnou i tvarovou linii - a vystavených kousků na nich nebylo příliš mnoho. Někdy postačí mapa, kde si budete zapisovat, jaká místa jste navštívili. Z každého z nich si můžete na památku pořídit třeba citát nebo obraz, který bude danou zemi vystihovat. 

Suvenýry samozřejmě nejsou jediným objektem, který dokáže uchovat cenné vzpomínky. Co tahle nástěnka s fotografiemi tváří, které jste na cestách potkali? Co tapeta z palubních lístků a jízdenek? Stěny místností mohou mít rázem tisíc a jedno využití. A to jsme se ještě nezmínili o možnostech polepů!

Další kreativní možností je udělat si třeba vlastní ukazatel, kam byste se ještě rádi podívali. Zkrátka cestovatelé jsou vášnivé duše a mělo by to být vidět na první pohled. 

Nadšení výletníci ocení i černé nátěry vhodné pro psaní křídou. Některé z nich mohou být i magnetické, a tudíž ideální pro vyvěšení fotografií! Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv variantu, nezapomeňte, že pokoj cestovatele by měl být především přesně takový, jaké jsou jeho zážitky. Kuriózní. Překvapivý. Neopakovatelný…

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab