Kategorie

Jak ušetřit prostor v interiéru? Pořiďte si posuvné dveře!

Častým problémem při zařizování interiérů bývá nedostatek prostoru. Tento problém efektivně vyřešíte, pokud klasické dveře nahradíte posuvnými dveřmi.
Posuvné dveře jsou navíc velmi praktické – výhodou posuvných dveří je kromě výrazné úspory místa také snadný a tichý chod při otevírání, dlouhá životnost, snadná údržba a bezbariérový přístup. Posuvné dveře se posouvají po stěně anebo se zasunují do zdi, do takzvaného stavebního pouzdra. Oproti klasickým dveřím přinášejí velkou výhodu – šetří místo. U posuvných dveří si můžete vybrat typ dveří podle konstrukčního řešení uchycení:

Posuvné dveře na stěnu jejich křídlo se pohybuje těsně podél stěny.

Velkou výhodou posuvných dveří na stěnu je také to, že pro jejich instalaci nejsou nutné žádné větší stavební úpravy. To platí i v případě, že se rozhodnete nahradit stávající klasické dveře posuvnými. Stavební otvor se pouze doporučuje obložit obložkovou zárubní s povrchem, který designově koresponduje s posuvným křídlem dveří a interiérem. Pokud nahrazujete starší dveře v kovové zárubni, můžete použít speciální dřevěnou obložkovou zárubeň, kterou je možné obložit stávající zárubeň bez bourání. Nad obložkovou zárubeň se pak do zdi připevní speciální garnýž s pojezdovou lištou, po které se dveře posunují. Posuvné dveře na stěnu mohou být jednokřídlé s posouváním na jednu stranu, anebo dvoukřídlé s posouváním na dvě strany.

Posuvné dveře se zasouváním do zdi – stavebního pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra se zasouvají do zdi, která vznikne instalací takzvaného stavebního pouzdra. Největší výhodou tohoto typu posuvných dveří je to, že zeď, do které se dveře zasouvají a prostor podél této zdi, lze plnohodnotně využít pro umístění poliček nebo jiného nábytku. Tento typ posuvných dveří je k dispozici ve čtyřech konstrukčních variantách: jednokřídlé dveře; dvoukřídlé dveře s otevíráním na dvě strany do dvou stavebních pouzder v jedné linii; dvoukřídlé posuvné dveře s paralelním zasouváním obou křídel do jednoho pouzdra na jedné straně dveří; a také posuvné dveře se dvěma oddělenými otvory, se zasouváním do zákrytu, ve stavebním pouzdře uprostřed, mezi křídly dveří.
ab
ab
ab
ab
ab