Kategorie

Jak uchránit svůj domov před hmyzem?

Jak uchránit svůj domov před hmyzem?

K letnímu období patří neodmyslitelně krásné slunné počasí, západy slunce, bazén či dovolená. Ale ať už jste na dovolené nebo doma, stačí nechat večer otevřená okna nebo rozsvícené světlo a pokoj je rázem plný nepříjemného hmyzu. V tomto článku vám přinášíme několik praktických i estetických možností, jak se vlezlého hmyzu zbavit.

Sítě proti hmyzu do oken

Nejčastěji užívanou metodou jsou sítě proti hmyzu do oken. Instalace je jednoduchá a účinná.

Do starších oken u starších domů je většinou nutné síť navrtat do rámů a dojde tedy k lehkému narušení okenic. Takové sítě je možné objednat na míru v různých barvách a materiálech. Naopak do novějších typů oken se dají jednoduše koupit sítě, k jejichž instalaci není potřeba žádného zasahování do rámů. Pomocí malých páček lze jednoduše síť do okenic zasadit a na zimní období ji opět vyndat.

Dalším zajímavým způsobem boje proti hmyzu je síť do okenic na suchý zip. Jedná se o velmi levnou alternativu, kdy se do okenic nalepí suchý zip a na ten se síť nalepí. Nicméně výdrž je v porovnání s ostatními typy značně menší.

Vhodnou alternativou do dvoukřídlých oken jsou rolovací sítě. Ty lze dle libosti vytahovat a zatahovat do hliníkového boxu umístěného na okraji okenice. K umístění tohoto boxu je nutná montáž a instalace se tedy neobejde bez zásahu do okenic.

Síť do dveří

Frekventovaná místa jako jsou balkón či terasa se neobejdou bez dveřních sítí, a to oblášť v těch situacích, kdy by si člověk přál místnost vyvětrat bez zbytečných obtíží. Síť je uchycena pomocí pantů a magnetů a lze ji tedy jednoduše namontovat, aniž by docházelo k narušení rámů.

Samozavírací síť

Zajímavou alternativou k síti do dveří je samozavírací síť. Jedná se o dvě sítě uprostřed spojené magnety. Ty se dají jednoduše oddělit i bez pomocí rukou, čímž jsou lehce průchodné i pro domácí mazlíčky. Po průchodu se síť sama zavře. I instalace je velmi jednoduchá, síť se do dveří přidělává pomocí suchého zipu či připínáčků.

Moskytiéra nad postel proti hmyzu

I přes všechny možné ochrany proti hmyzu neexistuje žádná, která by 100% zamezila proniknutí nepříjemnému hmyzu do domu. Obzvlášť takové, kteří jsou nevítanými hosty například v průběhu spánku. Vhodnou a zároveň decentní a romantickou ochranou je moskytiéra nad postel. Dělí se pro jednolůžka i dvoulůžka a vyrábí se v různých barevných provedeních, takže můžete být bez obav z narušení designu bytu. Zároveň je dobře prodyšná a jednoduše instalovatelná.

Moskytiéra na kočárek

Nepříjemný hmyz je v létě na některých místech ještě o něco frekventovanější. Procházka kolem rybníku s dítětem v kočárku se může stát až neuskutečnitelnou, a právě pro takové případy se dá pořídit moskytiéra na kočárek. Ta je pro děti neškodná a prodyšná, ale zároveň nepropustná pro hmyz. Stačí ji jednoduše přetáhnout přes kočárek.

Lampa proti hmyzu

Chránit se proti hmyzu sítěmi není možné na všech místech. Pro takové případy je na snadě pořídit elektrický lapač hmyzu. Lampu lze využít například v altáncích, svítí pro hmyz lákavým světlem, po příletu k lampě je hmyz pomocí sítě uvnitř lampy usmrcen a spadne do nádobky, která se dá po odšroubování vyprázdnit. Lampa nevyzařuje nepříjemným světlem a není tudíž svému okolí nepříjemná, vhodnější je však do venkovních prostor.

ab
ab
ab
ab
ab