Kategorie

Jak stylově zařídit podkrovní byt

Jak stylově zařídit podkrovní byt
Bydlíte v podkrovním bytě, ale nevíte, jak pěkně si ho zařídit? Zde od nás máte pár rad.

Bydlení přímo pod střechou skýtá většinou možnosti velmi pestrého a netradičního prostoru, pojďte ho tedy správně využít. Tyto byty většinou bývají světlé již samy o sobě, proto se nebojte tuto vlastnost ještě více podpořit – například použitím světlého nábytku či dekorací. Dostanete tak lehký a svěží prostor, což bude působit i pozitivně na vaši energii a psychickou pohodu.

 

Světlý prostor vám zároveň ponechá volnost v případném umisťování barevnějších bytových doplňků - pokud se rozhodnete mít k bílé barvě červené květináče, jednoduše je umístíte například na poličky. Pokud vás červená omrzí, květináče snadno vyměníte a sladíte pokoj tak do jiné barvy. 

Nevýhodou je jistě malý prostor, a proto umístění větších skříní může být problematické. Ideálně si zkuste pořídit takovou postel, pod kterou budete mít dostatek úložného prostoru na vaše věci a nemusíte tak řešit, kam dáte své oblečení na zimu.

 

Úplně nejlepším řešením je palanda nebo vyvýšené patro - tedy samozřejmě v části, kde pokoj nemá zkosený strop. Pod palandou nebo patrem budete mít nejen dostatek prostoru na zimní oblečení, ale vejde se pod ní klidně celá skříň, pracovní stůl s počítačem nebo kuchyňská linka.

Ne vždy jste ale prostorem omezeni, existují podkrovní byty, kde je i více místností než pouze jedna. V tomto případě se nebojte experimentovat, pouze doporučujeme si pod okna neumisťovat například jídelní stůl, jednak není příjemné, když vám někdo z protějších bytů kouká přímo do jídla, za druhé se k oknu hodí spíše místo, kde například často čtete či pracujete

Nevýhodou, se kterou se setkal zřejmě každý, kdo takový byt vlastní, mohou být ony typické stropy – a následná rána do hlavy, jakmile se zvedáte. Proto nezapomínejte dávat pozor na to, co pod zkosený strop umístíte. Ideálně ne horní část postele, u které když se zvednete, naboříte jako první hlavou do zdi. Pokud vaše zkosené zdi sahají téměř až k podlaze, umístěte k nim například květiny nebo jiné dekorace. 

 

Zkosené stěny můžete také chytře využít jako zábavnou stěnu pro své ratolesti. Nestandardní prostory nabízí nadstardandní zábavu. 

ab
ab
ab
ab
ab