Kategorie

Jak stylově vybavit dětské hřiště?

Jak stylově vybavit dětské hřiště?
Jestli mají na vaší zahradě řádit ratolesti, měli byste se raději ujistit, že všechno je bezpečné - a že to vypadá k světu!

Obecně platí, že syté a rozmanité barvy vedou k aktivnějším hrám. Myslete tudíž i na to, jak bude hřiště působit navenek. Místo křiklavých motivů můžete použít i k přírodní odstíny hnědé, zelené a béžové, která si bude ve většině případů notovat s okolní zahradou a domem. Neutrálnější barvy navíc vypadají moderně i v kombinaci se dřevem.

Na klasiku se dá spolehnout vždy. Proto by na vypiplaném hřišti nemělo chybět pískoviště. S rozměry buďte spíše velkorysí, i když tenhle prvek umí být prostorově náročný. Pískoviště s umělým dnem potřebují téměř dokonale rovný základ, proto nejprve zkontrolujte podloží. Pokud se rozhodnete pro verzi beze dna, písek uvnitř se časem může smísit se zeminou a navíc rázem riskujete návštěvníky z rodu bezobratlých.

I samotné stavění dětského hřiště může být zábava - zapojte potomstvo nebo si troufněte navrhnout vlastní atrakci! Ideálním materiálem je dobře opracované a hladké dřevo nebo jemné provazy. Naprosto geniálně a všestranně lze zakomponovat i staré pneumatiky nebo plachty. S trochou fantazie se dá hrací plocha vytvořit téměř z čehokoliv. Téměř.

Vždy využijte bytelných materiálů které nepodléhají zkáze a zvládnou svůj účel plnit dlouhodobě - i když sezónní kontrola hřiště by měla být samozřejmostí! Pro povrchy zvolte materiály, které dokážou absorbovat náraz - tedy nejlépe gumu, v případě podloží písek. Změkčené podloží by se mělo rozprostírat alespoň metr a půl po všech stranách každé atrakce - v případě houpaček je ale dobré tuto rezervu ještě navýšit.

Skvěle vypadající, kvalitní a dobře zabezpečené hřiště se může stát oblíbeným místem ke strávení rodinného odpoledne. Neváhejte při stavbě myslet i na sebe - třeba posezením na stinné terase poblíž hřiště. Hezkou zábavu!

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab