Kategorie

Jak správně umístit postel?

Jak správně umístit postel?
Věděli jste, že kvalitu vašeho spánku neovlivní pouze rošt a matrace, ale také umístění postele?

Kde by postel rozhodně být neměla

Pokud se vám špatně spí, problém může být i v tom, že máte postel zkrátka špatně umístěnou. Rozhodně by neměla stát v těsné blízkosti okna nebo dveří. I nepatrný průvan může váš spánek narušit. Výsledkem pak může být bolest zad nebo hlavy. Stejně tak by postel neměla stát uprostřed místnosti, může to ve vás vyvolávat nepříjemné pocity. A pokud trpíme strachem ze stísněných prostorů, určitě byste postel neměli mít pod šikmou střechou.

K jihu

Pokud máte postel umístěnou tak, že vaše hlava směřuje k jižní straně, může se stávat, že se ráno časně budíte a cítíte se nevyspalí, unavení.

K východu

Naopak hlava směrem k východu je ideální polohou pro mladé lidi.

K západu

Ač to zní velice zvláštně, traduje se, že tato poloha vám může zlepšit kvalitu spánku a dokonce zlepšit i vaše finanční příjmy.

K severu

Jestliže trpíte nespavostí, pak zkuste svou postel nasměrovat na sever. Doporučuje se tak zejména starším lidem nebo malým dětem.

Dále tu jsou samozřejmě různé kombinace typu směřování hlavy na jihozápad, jihovýchod a tak dále. Pokud jste tedy zkusili u své postele vyměnit už vše možné a nic nepomohlo, zkuste jednoduše vždy po měsíci vystřídat její umístění.

Nesmíme podceňovat ani okolí

Stejně tak svou roli jistě může sehrát například zeď u postele. Na ní by totiž nemělo viset nic těžkého, ať už je to osvětlení, police s knihami nebo skříňky. Daleko lepší je na zeď umístit nějaký obraz, který je lehká, působí na vás pozitivně nebo radostně. Stejně tak rušivé předměty mohou způsobovat nekvalitní spánek, zkuste tak odstranit tikající hodiny a zvonkohry.

ab
ab
ab
ab
ab