Nejčastější chyby
První a velmi častou chybou je nepřesazení koupených rostlin z původního obalu. Ty jsou totiž většinou umístěny v menší plastové nádobce a postupem času květinám prostor nemusí stačit. Později tak dojde ke stísnění květiny a bude rychleji slábnout. Stejně tak častou chybou je absence odtokového otvoru v truhlících. To ve výsledku vede tak akorát k zaschnutí listů.
Vody tak akorát
Květiny nejen že mohou zvadnout nedostatkem vody, mohou se nám poškodit i kvůli přebytečnému množství tekutiny. Ze začátku sezóny je tedy vhodné zalévat květiny shora, a teprve později ze stran, kdy jsou rostliny schopny zásobovat se samostatně pomocí knotů. Pokud je deštivo, je vhodné vylévat nadbytečnou vodu z truhlíků.
Hnojivo
Kdo nechce neustále myslet na pravidelné hnojení květin, může při zasazování do půdy použít speciální granule, které živiny uvolňují v průběhu celé sezony. Přesto se doporučuje s dlouhodobým hnojivem šetřit. Pokud je totiž extrémně teplé počasí, hnojivo se nadměrně přehřívá a dochází tak k rychlejšímu uvolňování živin a hrozí popálení kořenů.
Kondicionér pro rostliny
Takzvaný kondicionér pro rostliny se na našem trhu prodává již několik let a je poměrně úspěšný. Nachází se v něm speciální látka, která dokáže při zálivce vstřebat vodu a poté ji postupně uvolňovat. Kondicionér tak dokáže zajistit rovnoměrnou distribuci vody.