Kategorie

Jak správně pečovat o balkónové rostliny?

Jak správně pečovat o balkónové rostliny?
Máte balkon plný květin a vlastně nevíte, co s nimi? Máme pro vás několik rad a tipů, jak správně o balkónové rostliny pečovat.

Nejčastější chyby

První a velmi častou chybou je nepřesazení koupených rostlin z původního obalu. Ty jsou totiž většinou umístěny v menší plastové nádobce a postupem času květinám prostor nemusí stačit. Později tak dojde ke stísnění květiny a bude rychleji slábnout. Stejně tak častou chybou je absence odtokového otvoru v truhlících. To ve výsledku vede tak akorát k zaschnutí listů.

Vody tak akorát

Květiny nejen že mohou zvadnout nedostatkem vody, mohou se nám poškodit i kvůli přebytečnému množství tekutiny. Ze začátku sezóny je tedy vhodné zalévat květiny shora, a teprve později ze stran, kdy jsou rostliny schopny zásobovat se samostatně pomocí knotů. Pokud je deštivo, je vhodné vylévat nadbytečnou vodu z truhlíků.

Hnojivo

Kdo nechce neustále myslet na pravidelné hnojení květin, může při zasazování do půdy použít speciální granule, které živiny uvolňují v průběhu celé sezony. Přesto se doporučuje s dlouhodobým hnojivem šetřit. Pokud je totiž extrémně teplé počasí, hnojivo se nadměrně přehřívá a dochází tak k rychlejšímu uvolňování živin a hrozí popálení kořenů.

Kondicionér pro rostliny

Takzvaný kondicionér pro rostliny se na našem trhu prodává již několik let a je poměrně úspěšný. Nachází se v něm speciální látka, která dokáže při zálivce vstřebat vodu a poté ji postupně uvolňovat. Kondicionér tak dokáže zajistit rovnoměrnou distribuci vody.

ab
ab
ab
ab
ab