Kategorie

Jak si zútulnit letní chalupu?

Jak si zútulnit letní chalupu?

Dnes tento trend možná trochu vymizel, nicméně dříve nebylo nijak překvapující, že rodina vlastnila chalupu – ať už blízko za městem, kde žila nebo někde dál. Jak ale takovou chalupu pořádně zútulnit, abychom tam jezdili rádi?

Pokud vám schází inspirace, jak si zařídit především interiér vaší chalupy, máme pro vás pár tipů a rad. A to to nemusí být chalupa za několik milionů, stačí malá a ta nejobyčejnější.

Vůně dřeva

Jak říkám, pokud opomineme „chalupy“, které připomínají spíše vilky s obří zahradou, tak nesmíme zapomenout na vůni dřeva. Uděláte jedině dobře, když do interiéru zařadíte například bytelnou komodu, klasickou truhlici na prádlo, postel z masivu, regál na knihy – kam můžete uložit nějaké knihy například k houbaření. Těmito „doplňky“ vytvoříte poměrně slušný základ útulné chalupy. Bát se nemusíte ani palet, jen pozor, aby byly dobře obroušené či nalakované. Stejně tak se nebojte podlah ze dřeva anebo obložených stěn.

Důraz na pohodlí

Důvod, proč se jezdí na chalupu, je především to, že si chceme odpočinout, zrelaxovat a chceme nějaké pohodlí. A na něj musíme dbát největší důraz. Proto, pokud se vám vyloženě příčí stát po obědě hodinu u dřezu a mýt nádobí, nebojte se moderních spotřebičů a tu myčku si tam klidně pořiďte. Chalupa nemusí být ve stylu středověku, nebojte se ani trouby, varné desky anebo lednice, kterou klidně můžete koupit v trochu retro vzhledu.

A co barvy?

Otázka ohledně barev je problém snad všude. Ať už v bytě, v domě, v kanceláři anebo na té chalupě. Nicméně na chalupě platí takové nepsané pravidlo, že se do ní hodí spíše barvy klasické, ačkoliv se samozřejmě experimentům meze nekladou. Zkuste se ale spíše inspirovat okolní přírodou, kromě dřeva tedy můžete použít barvy jako je bílá, červená, modrá nebo zelená. Pokud jsou to barvy odlišné, volte méně křiklavý odstín.

A na co určitě nezapomeňte?

Může se to zdát jako banálnost, ale ta banálnost stojí pár stovek a ochrání vás před otravnými komáry – sítě do oken nebo do dveří. Na chalupu se jezdí většinou v létě, což je období jako stvořené pro venkovní havěť, nebojte se tedy zainvestovat i do této maličkosti. A pokud chcete i nějakou romantiku v ložnici, zkuste si nad postel zavěsit bílou moskytiéru. Jednak vypadá úžasně a útulně, také ale pomáhá proti hmyzu, které vám vlétl do místnosti.

ab
ab
ab
ab
ab