Kategorie

Jak si zařídit ložnici ve skandinávském stylu?

Jak si zařídit ložnici ve skandinávském stylu?

Skandinávský styl bydlení se těší stále větší oblibě. Aby také ne, je na oko velmi uspokojivý, do života praktický a mysl uklidňující. To jsou přesně důvody, proč si zařídit ve skandinávském stylu třeba ložnici.

Skandinávský styl bydlení

 

Interiéry podle skandinávského stylu bývají vzdušné, čisté, minimalistické, ale zároveň velmi pohodlné, útulné a funkční. Z jedné strany vyhlížejí velmi ležérně, je ale potřeba myslet na každičký detail.

Co se designu týče, kombinuje tradiční syrové materiály jako dřevo nebo kov s měkkými a příjemnými pleteninami, přehozy a podobně. Samozřejmostí jsou potom rafinované doplňky, dekorace, svíčky a obrazy.

Jaké jsou základní prvky skandinávského stylu?

 

  • Světlý a vzdušný prostor
  • Bílé studené osvětlení
  • Jednoduché linie nábytku, oken i doplňků
  • Přírodní syrové matriály
  • Světlá dřevěná podlaha
  • Zútulňující doplňky jako polštářky, přehozy, deky, chlupaté koberečky
  • Zelené rostliny s velkými plochými listy
  • Kombinování designových kousků se starými věcmi z bazaru
  • Bílá barva v kombinaci s černou, šedou, béžovou a dalšími tlumenými odstíny

Jak dostat Skandinávii do své ložnice?

 

Volte velkou postel ze světlého dřeva a světlou dřevěnou podlahu. Povlečení slaďte do jemných odstínů spolu s polštářky a doplňky, nezapomeňte na výrazný přehoz a chlupaté koberečky kolem postele. Místo lustru použijte jen žárovku, kterou spustíte na černém nebo barevném kabelu. Samozřejmostí jsou zelené květiny ve velkých například proutěných květináčích, bílo-černé vázičky, lampy i lampičky, kovové svícny a vonné svíčky a třeba poličky ze starých dřevěných bedýnek přetřené na bílo.

Severský styl znamená hlavně rovnováhu a pohodu, což vám v ložnici zajistí klidný a zdravý spánek. 

Skandinávské dekorace

 

Mezi skandinávské dekorace patří také obrazy v jednoduchých černých linkách zasazeny do bílých rámečků. Motivem je nejčastěji jelen nebo geometrické tvary. Určitě se nebojte ani nástěnných plechových cedulí, kovových věšáčků nebo malých svítidel. Velkou parádu udělají také hodiny nebo zrcadla. Pokud máte v ložnici dostatek místa, určitě si pořiďte závěsnou sedačku á la houpací síť.

Ve spojení s přírodou

 

Přítomnost přírody je ve skandinávském stylu bydlení nutností a měla by být patrná na každém kroku. Vsaďte proto na přírodní materiály, mezi které patří především dřevo, kov a kámen. Dřevo působí útulným a hřejivým dojmem, a navíc krásně voní. Kromě toho, dřevěný nábytek je věčný. Zub času se na něm podepisuje jen v tom nejlepším slova smyslu. Díky moderním technologiím, které se používají pro výrobu nábytku, je dnes možné pořídit takové kousky nábytku v dekoru dřeva, které jsou nerozeznatelné od pravého masivu. Kámen do místnosti můžete dostat ve formě desky odkládacího stolečku nebo jako stylové obložení stěny. Spojujícím prvkem kamene a dřeva může být tapeta s přírodními motivy.

 

ab
ab
ab
ab
ab