Kategorie

Jak si zařídit home office?

Jak si zařídit home office?

Nevyhovuje vám open space a přemýšlíte o práci z domova? Pomůžeme vám připravit si to správné zázemí.

Práce z domova se zejména v posledních letech stává oblíbeným a rozšířeným trendem. Není nadto mít možnost věnovat se kariéře z pohodlí vlastního domu či bytu. Hodí se i tehdy, když na vás leze rýmička nebo potřebujete dohlédnout na děti. I doma ale platí, že prostředí může zásadně ovlivnit kvalitu vykonané práce. K tomu, aby se vám z home office pracovalo co nejpříjemněji, naštěstí stačí pár zaručených tipů.

Myslete na účel

Hlavní prioritou je samozřejmě práce samotná. Ve vaší pracovně by tedy neměly chybět všechny nezbytnosti podle toho, jakému odvětví se věnujete. Ať už jde o speciální techniku, software nebo nástroje, z domova byste vždy měli být schopni pracovat stejně dobře jako z kanceláře tak, aby vaše výsledky udržely stejnou úroveň profesionality a vy jste nebyli závislí na zbytečném docházení do práce kvůli rychlejšímu internetu nebo tiskárně.

Tady jste doma

Výhodou home office je pohodlí. Využijte toho, že si prostor můžete vybavit zcela podle sebe. Domácí kancelář nabízí nevídaný rozměr soukromí, který jinde mít nebudete. Nebojte se prostředí silně personalizovat - třeba zapojením vašich oblíbených barev, předmětů nebo fotografií. Podobné detaily vám při práci pomohou se uvolnit. O tom, jak místnosti zkrášlit detaily, se dočtete i v našem dalším článku.

Klid na práci

Práci a osobní život je vždy dobré oddělit - i v případě home office. Vytvořte si pracovní místnost nebo kout, kde se budete úkolům věnovat naplno a bez zbytečného rozptýlení. Nepodceňujte dobré osvětlení v jakoukoliv denní dobu. Zejména v rámci pracovní plochy psacího stolu nebo pultu mějte vždy dostatek místa pro práci i pro vás samotné. Kromě stolu se vyplatí investovat do dalších úložných prostor - třeba poliček nebo skříní podle toho, co potřebujete uchovávat.

Šetřit záda a krk

Zejména při dlouhém a monotónním používání počítače nebo notebooku oceníte kvalitní polohovatelnou židli, která vám pomůže udržovat záda, krk i ramena v co nejpřirozenější poloze, čímž zamezíte ztuhlosti svalů i závažnějším zdravotním komplikacím. Monitor nikdy neumísťujte nad rovinu očí a lokty i kolena se snažte pohodlně udržovat zhruba v pravém úhlu - například pomocí výšky stolu a sklonu opěrek.

Kancelář snů

V pracovně nebo pracovním koutě budete denně trávit spoustu kreativního času a investice do jeho zkvalitnění se rozhodně vyplatí. Využijte svobody, kterou vám zázemí domova nabízí, buďte osobní - a vyhraďte si i místo na chvilkový odpočinek nebo hezký výhled. V domácí kanceláři jste totiž šéfem vy!

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab