Kategorie

Jak si vyzdobit byt na Velikonoce?

Jak si vyzdobit byt na Velikonoce?

Nevíte si rady s výzdobou bytu na Velikonoce? Mrkněte na naše tipy!

V nedávném článku jsme si řekli, jak si v období Velikonoc pěkně vyzdobit zahradu a její okolí. Co ale takový vnitřek bytu či domu? V podstatě základním heslem je beránek. Ten, byť se po čase sní, je skvělou dekorací na stůl. Beránků může být několik a krom toho ho můžete ozdobit také. Ideálně mu nasaďte barevnou mašli anebo na něj udělejte malůvky například čokoládovou polevou. 

 

Skvělou alternativou jsou i barevné velikonoční perníčky, které můžete nechat v ošatce, anebo je třeba rozvěsit na větvičky zlatého deště ve váze. 

 

 

Dalším základem jsou nepochybně vajíčka. Chystáte-li se na ono pečení, nevyhazujte skořápky, do jejich půlek můžete vložit kousek vaty, následně nasypte semeno řeřichy a zalijte, vložte do zásobníku na vajíčka a získáte tak skvěle vypadající a poměrně nenáročnou velikonoční dekoraci. Samozřejmostí je pak pomalování vajíček, ať už temperami, polepením krepového papírů anebo jednoduše fixou. 

K Velikonocům neodmyslitelně patří i věneček. Ten si můžete splétat z březových větviček, jsou touto dobou již dostatečně pružné, nebudou se vám tedy lámat pod rukama. Věnec pak umístěte na plochou misku, do středu dejte malý plastový květináč, který můžete obalit například mechem a zapíchat do něj pár peříček. V obchodě si pak můžete koupit malé dekorační králíčky, které se hodí rozmístit v podstatě kdekoli po místnosti.

 

Určitě mrkněte k nám do galerie, kde jsme pro vás připravili několik věnečků pro inspiraci :) 

Velikonoční výzdobu si můžete jednoduše vytvořit i z toho, co máte doma. Můžete si oháčkovat například vaši lampu - pověste na ni pár barevných provázků, na které navléknete malovaná vajíčka. Můžete využít i květiny - k nim do květináčů nasázejte vajíčka a pár větviček. Květináče pak můžete pomalovat anebo je obvázat menší mašličkou. Nezapomeňte také na návštěvy a na viditelné místo dejte misku se sladkostmi.

ab
ab
ab
ab
ab