Kategorie

Jak si udělat ten pravý prostor pro sebe?

Pravý prostor
Na titulních stranách lifestylových a home design časopisů se zpravidla vyhřívají rozlehlé místnosti, jež působí vzdušně a elegantně. Spousta domácností si ale takové plýtvání prostorem jednoduše dovolit nemůže. Kdo ale říká, že vzdušná či elegantní nemůže být i malá místnost?
Pravý prostor

Klíč se pochopitelně ukrývá v barvách. Mnohem důležitější než fyzická výměra místnosti je totiž rozloha pocitová. Je dobře známo, že světlé či pastelové barvy jsou v tomto smyslu daleko příjemnější, ovšem tady cesta k “umělému zvětšení” teprve začíná. Svoji roli hraje také množství světla proudícího do místnosti a výška stropu.

Pravý prostor

Parkety nebo obložení je rovněž vhodnější než příliš husté koberce a rohože. Je důležité, aby se od povrchů odrážel dostatek světla a místnost tak nepůsobila ponuře. Pro někoho příliš chladnou atmosféru mohou osvěžit vhodně rozmístěné dekorace a květiny v jasnějších barvách.

Pravý prostor

Ale kam se všemi těmi věcmi? Moderní bydlení se na malé byty čím dál více specializuje. V nabídce jsou multifunkční úložné prostory, kombinované a patrové postele i možnost využití netradičních ploch, například stropu. Nové vestavěné skříně zvládnou využít celý prostor zdi, přičemž dodržují jednolitost a netříští tvar místnosti.

Pravý prostor

Spíše než na závěsné osvětlení je vhodnější vsadit na “bodovky”. Out nemusí být ani kombinace několika místností dohromady. Nástěnný držák na kolo? Proč ne! Nechejte pracovat fantazii a bitvu s prostorem nemůžete prohrát!

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab