Kategorie

Jak si pořídit dům za pár týdnů, 2. díl

Montované domy jsou pozoruhodné rychlou výstavbou. Jednotlivé části domu jsou vyrobeny v suchých výrobních halách. Zde se na velkoplošné panely osazují okna, okenní parapety i vchodové dveře. Rovněž vnější zateplení a základní omítka je nanesena ve výrobě. Díky této přípravě probíhá hrubá stavba pouze 2 až 3 dny.
Samotnou montáž domu zvládnou zavedené firmy za 1až 2 měsíce. Znamená to velkou úsporu ve vztahu k hypotečnímu úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření, kdy během krátké doby splácíte dům, ve kterém již bydlíte. Tímto druhem výstavby ušetří každý zákazník nezanedbatelné peníze ve vztahu k úspoře za platbu nájemného, za náklady na dojíždění na staveniště a v neposlední řadě i za čas strávený nákupem materiálu a kontrolou odvedené práce řemeslníků.

Projekt v ceně

Typovou projektovou dokumentaci domu včetně veškerých architektonických úprav přízemí i podkroví podle vlastního přání získává u většiny firem zákazník zdarma (respektive je započítaná v základní ceně typového domu). Zákazník si pouze zajistí místním projektantem osazení vybraného typu domu na pozemek – vypracování situačního výkresu domu, výkresu základů, přípojek inženýrských sítí a zpevněných ploch a oplocení. Typový projekt lze uzpůsobit na přání zákazníka v počtu a velikosti pokojů, sklonu a typu střechy, ve vnitřní dispozici domu či využití velkého množství architektonických doplňků. Dům je možné postavit na úložné základové desce, kterou si zhotovíte svépomocí nebo bude součástí dodávky stavby jako celku.

Je libo dům na klíč?

Objednat si můžete i dodávku domu na klíč včetně standardního vybavení – obklady, dlažba, sanitární keramika, kuchyňská linka, rozvody vody a topení, radiátory a další. Na vaší volbě je i druh a způsob vytápění – klasické radiátory s termohlavicemi nebo podlahové vytápění. Vybíráte rovněž materiál a barvu střechy, využít můžete i různé druhy, struktury a barevné odstíny omítek.

Záruka pevných cen

K devizám montovaných domů patří skutečnost, že každý zájemce předem přesně ví, kolik jeho dům bude stát. Většina firem garantuje pevnou, po celou dobu stavby neměnnou cenu už od podpisu smlouvy o dílo. Odpadají tím nepříjemnosti s neočekávanými náklady navíc, které jsou typické při stavbách klasickou technologií.
Výhody dřevostavby• vynikající tepelně izolační vlastnosti • rychlá výstavba • možnost stavět i v zimním období • více vnitřního prostoru • finanční výhodnost
ab
ab
ab
ab
ab